Vadí vám kuří oka na chodidlech? Víme, jak se jich můžete zbavit

 Zdraví 
08. září 2019 14:30 / Eva Vogelová
  1
📷
5 fotografií v galerii
Kuří oka většinou vznikají na chodidlech a prstech nohou Shutterstock
Kuří oka většinou vznikají na chodidlech a prstech nohou. Jde o nahromaděnou kůži, která vzniká jako obranná reakce na tření či tlak. Při chůzi může bolet. Jak se jí zbavit?

Kuří oko vzniká ve chvíli, kdy nosíte nevhodnou obuv, která vás tlačí. Nesmíte se pak divit, že vám vznikne na chodidle malý žlutohnědý útvar s černými tečkami. Čím déle budete chodit v nepohodlných botách, tím se kuří oko více prohloubí a zvětší.

Udělejte si koupel s mořskou solí nebo jedlou sodou

Udělejte si horkou koupel, přisypte do ní mořskou sůl či jedlou sodu a relaxujte. Pokud si nechcete namáčet celé tělo, namočte do vody pouze chodidla. Nechte je tam několik minut, aby nahromaděná kůže změkla a kuří oko šlo odstranit snáz.

Obruste kuří oko pemzou nebo použijte žiletku

Po koupeli vaše kůže na chodidlech změkla, což je potřebné k následujícím krokům. Kuří oko se můžete pokusit odstranit s pomocí žiletky. Jde sice o invazivní způsob, ale funguje. Poté byste si měli nohu vydezinfikovat.

Pokud si nechcete kuří oko odstraňovat žiletkou, využijte pemzu. Obruste si postižené místo, ale nečekejte okamžitý výsledek. Pravděpodobně budete muset během několika následujících dní koupel a broušení opakovat.  

Na kuří oko přiložte cibuli či česnek

Pokud vám z nějakých důvodů nevyhovuje ani jedna z předchozích možností, vyzkoušejte cibuli či česnek. Stroužek česneku či plátek cibule namočte do octa. Poté ho přiložte pouze na kuří oko, abyste si tím nepodráždili okolní kůži. Cibuli či česnek přelepte náplastí, aby vám tam vydrželi několik hodin.

Chodit s česnekem či cibulí na chodidle není příjemné, proto tuto proceduru dělejte spíše přes noc nebo v době, kdy víte, že nebudete muset nikam jít. Přikládání česneku a cibule na měkkou kůži opakujte několik dní za sebou. Kuří oko se vám postupně samo začne odchlipovat.

Zaměřte se na prevenci

Kuřím okům předejte tak, že nebudete chodit v nepohodlných botách. Zejména ženy rády nosí boty na podpatku a snadno se jim po nich vytvoří nevzhledné hrbolky, protože je tlačí.

Vyměňte boty na podpatku za pohodlné tenisky, ve kterých se budete cítit skvěle. Kromě kuřích ok se vám mohou na chodidlech vytvořit i bradavice. Jak s nimi zatočit?

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

SHIELD: Vesmírná technologie pro hladké přistání kdekoliv ve vesmíru