Nedaří se vám doma vytvořit hezký make-up? Problém může být v jedné maličkosti

 Krása 
18. listopadu 2019 08:26 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Bez dobrého světla dokonalý make-up uděláte jen těžko Depositphotos
Snad každá žena touží po dokonalém make-upu, který zakryje drobné nedostatky a ubere vám pár roků. Jenže k tomu, aby opravdu vypadal skvěle, je důležité nejen naučit se správnou techniku a mít dobré produkty. Důležité je i osvětlení, při kterém si make-up děláte.

Trendem v oblasti líčení je v posledních letech především přirozeně vypadající make-up. Většinou je ale těžké přirozeného a jemného vzhledu dosáhnout, pokud nemáte ke zkrášlování dostatek denního světla.

Důležitost denního světla při líčení dokládají i výsledky aktuálního průzkumu, podle kterého chybí denní světlo při líčení téměř 65 % českých žen. Mnohé z nich jsou také zvyklé malovat se v koupelně nebo na chodbě, které jsou často úplně bez oken. V případě, že se tedy pravidelně upravujete pod umělým osvětlením, může být výsledný make-up zkreslený.

Žárovka denní světlo nenahradí

Ačkoliv dnes trh nabízí opravdu širokou škálu moderních LED žárovek, žádná z nich přirozené denní světlo zcela nenahradí. Jestliže máte koupelnu situovanou tak, že není možné umístit do ní okno, řešení může přinést světlovod.

Pokud se ale musíte spokojit jen se žárovkami, do koupelny je vybírejte obzvláště pečlivě. Pro denní líčení je ideální LED žárovka nebo jiný světelný zdroj, který se svou barevností blíží dennímu světlu, tudíž nejméně zkresluje. Teplota barvy světla neboli chromatičnosti se vyjadřuje v kelvinech. Nejlepší je používat žárovku se 4 000 K či vyšším číslem.

U žárovky si pak všímejte také hodnoty CRI neboli indexu podání barev. Ta vypovídá o věrnosti zobrazení barev pod umělým světelným zdrojem, ve srovnání s tím, jak se barvy jeví na přirozeném světle. Obecně se do interiéru doporučuje CRI nad 80. V případě osvětlení zrcadla v koupelně by tato hodnota měla být samozřejmostí a pokud si pořídíte žárovku s ještě vyšším číslem, uděláte jenom dobře.

Pozor na světlo shora

Podle vizážistů je při líčení se pod umělým osvětlením největším problémem směřování světla shora. To totiž pro výsledný make-up není vůbec ideální, protože takové světlo háže do tváře různé stíny pod očima, což se na výsledném make-upu může negativně projevit.

Nejvhodnější je rozptýlené světlo kolem obličeje, do koupelny si pak můžete pořídit i speciální "beauty ring", ve kterém budete navíc vypadat úchvatně i na fotkách. Jde o kruhové světlo, které slouží jako obrovský pomocník pro nasvícení beze stínů.

V běžných podmínkách pak postačí i lampička na stole nasměřovaná proti obličeji, neměla by ale být úplně blízko, je třeba si optimální vzdálenost vyzkoušet. O nejčastějších chybách, které ženy dělají při líčení, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Uplynulo 40 let od smrti Louise de Funèse. Právě on inspiroval režisérku k natočení slavné komedie Tři...

Styl

Coreorgasmus je cvičení s orgasmem, kterého jsou nyní sociální sítě doslova plné

Tech

Nukleární raketa NASA dopraví astronauty na Mars za pouhých 45 dní