Datle jsou malý zázrak. Na lidský organismus mají výborné účinky

 Zdraví 
04. prosince 2019 14:54 / Eva Vogelová
  3
📷
4 fotografie v galerii
Datle obsahují velké množství vitaminů a minerálů  Depositphotos
Datle patří mezi sladké ovoce. Rostou na datlovníku v suchém a teplém podnebí. Přezdívá se mu chléb pouště. Obsahuje velké množství vitaminů, železa, draslíku a chlóru. Datle v sobě nemají téměř žádnou vodu, ale zato jsou bohaté na sacharidy. Jak prospějí vašemu zdraví?

Datle obsahují přírodní cukr. Pokud si chcete zajistit rychlý příjem energie, sáhněte právě po datlích. Potěší vaše chuťové buňky a prospějí vašemu zdraví. Jde o nedocenitelnou potravinu, kterou byste měli ihned zařadit do svého jídelníčku.

Dodávají energii při sportu

Rádi si občas jdete zacvičit? Sportovní tréninky člověka velmi vyčerpají. Doplňte si energii datlemi. Ovoce je bohaté na vápník, železo a draslík. Tyto důležité látky nastartují energetickou proměnu v buňkách. To způsobí, že budete mít více energie. Pokud se chystáte na turistiku či nějaký vytrvalostní trénink, datle jsou pro vás ideální potravinou.

Prospívají trávení

Datle obsahují minerály, které napomáhají zlepšit trávení. Ochraňují střevní mikroflóru a produkují prospěšné bakterie ve střevech. Díky tomu vás už nebudou tížit trávicí potíže. Fungují i v případě, pokud vás trápí zácpa.

Zlepšují soustředěnost

Datle obsahují vitaminy skupiny B, které bojují proti stresu. Významný je zejména vitamin B5, který podporuje soustředění a dodává tělu energii. Pokud studujete a potřebujete si zapamatovat kvanta informací, datle jsou pro vás ideální potravinou. Brzy začne zkouškové období, takže si pořiďte velké množství datlí, abyste byli zásobovaní na několik probdělých nocí.

Podporují zdraví očí

Datle jsou bohaté na lutein a zeaxantin. Jde o velmi prospěšné antioxidanty, které podporují zdraví očí. Datle se budou hodit hlavně těm z vás, kteří pracují několik hodin denně u počítače. Pomohou vám totiž zlepšit zrak a fungují jako prevence před makulární degenerací. Pokud vás často bolí oči, neváhejte a pořiďte si rovnou pytel datlí.

Zlepší spánek

Datle obsahují aminokyselinu tryptofan, která se v lidském organismu mění na serotonin a melatonin. Serotonin vyvolává dobrou náladu a melatonin způsobuje, že se vám chce v noci spát. Datle si tedy můžete dát těsně před spaním.

Pomohou těhotným ženám zmírnit bolest

Očekáváte potomka? V tom případě začněte jíst pravidelně datle. Pomáhají totiž snížit bolest a krvácení při porodu. Navíc napomáhají tvořit mateřské mléko a předcházet poporodním depresím. Jde o ideální potravinu pro těhotné ženy. Dále čtěte: Jak vašemu organismu prospěje tvaroh?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte