Vstávání bez budíku není nemožné. Můžete se to naučit

 Zdraví 
09. ledna 2020 07:13 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zvuk budíku většina lidí nesnáší  Depositphotos
Neslyšíte ráno budík, nebo jeho zvuk nesnášíte? V tom případě přišel čas naučit se vstávat bez něj. Možná vám přijde nemožné bez budíku do práce nezaspat, ale věřte, že to jde. Své tělo můžete naučit vstávat každé ráno v hodinu, kterou si přejete. Jak na to?

Život by byl mnohem krásnější, kdyby lidé energicky vstávali z postele, aniž by museli používat budík. Vstávání bez budíku a ranní kávy si málokdo dokáže představit. Dobrá zpráva je, že to jde zvládnout, ale musíte vědět, jak na to.

Pravidelný režim je základ

Pokud se chcete naučit vstávat bez budíku a velké únavy, nejdříve si upravte svůj režim. Každý den usínejte a vzbuďte se ve stejnou hodinu. Ze začátku vám to možná nepůjde, ale nevzdávejte to. Postupem času si tím nastavíte biologický budík a zvládnete se probudit sami.

Musíte však spát zhruba osm hodin denně, abyste byli odpočatí. Měli byste se naučit každý den i ve stejnou hodinu jíst. Tělo si na to zvykne a budete mít i více energie.

Choďte spát před půlnocí

Každý den choďte spát před půlnocí a bude se vám mnohem lépe vstávat. Po nějaké době to už zvládnete i sami bez budíku. Před dvanáctou hodinou lidské tělo načerpá mnohem více energie než po ní.

Dejte si čtvrthodinku

Patnáct minut před spaním odložte veškerou elektroniku. Snažte se relaxovat a uklidnit, aby se vám lépe spalo. To stejné udělejte patnáct minut po probuzení. Nedívejte se, kdo vám napsal esemesku, ignorujte volání. Dopřejte si svoji pravidelnou čtvrthodinku, která vám pomůže nastartovat den.

Motivujte se ke vstávání z postele

Vstávat se vám bude chtít samo, když se budete mít na co těšit. Může to být úplná maličkost. Káva, sladkost nebo brzká procházka. Musí to být něco, co budete dělat ještě předtím, než půjdete do práce. Do té se totiž mnohým vstává těžce.

Nebraňte se sportu

Sport prospívá zdraví. Pomůže vám k tomu, abyste dobře spali. Díky němu se unavíte a budete moci lépe usnout. Neměli byste však cvičit těsně před spánkem, někdy vás může pohyb naplnit energií a neusnete. Zhruba dvě hodiny před ulehnutím do postele byste cvičit neměli. Dále čtěte: Naučte se odpočívat.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...