Vyhlaďte si vrásky doma, pomocí masáže guasha. Stačí k tomu pouze nefritový kámen

 Krása 
17. května 2020 10:12 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
K této zázračné proceduře vám stačí pouze nefritový kámen Pinterest
Ještě jste neslyšeli o guasha? Jde o nejnovější trend v péči o pleť, s jehož pomocí si můžete odstranit vrásky. A co víc. Guashu můžete provádět doma.

Nejenom séra a krémy jsou dostatečným prostředkem, jak zpevnit a omladit pleť. Existují další podpůrné prostředky. Dokonce takové, které jsou staré tisíce let a vycházejí ze starých asijských zkrášlovacích rituálů. K nim patří i guasha. Naučíme vás, jak ji provést doma.

Stačí třít

Gua znamená v překladu škrábat a sha znamená výsev. Tedy hlavním principem této techniky je třít pleť pomocí ušlechtilého nefritu, který obsahuje minerály, zvlhčuje a po pleti hladce klouže. Díky jemným tlakům a třením o pleť vlastně podporujete lymfodrenáž a prokrvení. Výsledky jsou vysoce protizánětlivé.

Co vše umí

Co všechno guasha dokáže? Nejenom vyhladit vrásky, ale také eliminovat váčky pod očima a stařecké skvrny, prokrvit pleť a zmírnit napětí obličejových svalů. Pravidelným používáním bude pokožka pevnější, budou se čistit vače ucpané póry a celkově bude vaše pleť vypadat zdravě a prozářeně. 

Příprava pleti

Než začnete s masáží, musíte na ni dobře připravit svou pleť. Za pomocí peelingu odstraňte odumřelé buňky. Naneste sérum, které je nejlépe proti vráskám, může být například z arganového oleje. Jak koupit opravdu ten kvalitní, jsme psali zde. Pak vezměte masážní kámen a začněte s procedurou. 

Masáž obličeje

Nejdříve od kořene nosu směrem nahoru k vlasové linii jemně přejíždějte oblázkem. Pokračujte postupně do stran od linie obočí až k linii vlasů. Takto postupujte nejprve na jedné straně a pak na druhé. Pak opět začněte u kořene nosu a jemně přejíždějte ke spánku přes obočí. Opět namasírujte obě strany obličeje. V případě potřeby přidejte olej. Pak přejíždějte pod lícními kostmi. Začněte u nosních dírek a pokračujte tahem nahoru směrem k uším. Poté se přesuňte k bradě a směřujte tah k ušním boltcům. Nos ošetřete rovnými tahy po stranách i svrchu od špičky ke kořeni. Krk přejíždějte směrem zezdola nahoru k hraně obličeje. Nikdy nestahujte kůži dolů ke klíčním kostem. 

Masírujte vleže

Odborníci doporučují provádět zhruba jednou za 10 dní masáž vleže na zádech, nikoli ve stoje před zrcadlem. Každý z jednotlivých kroků opakujte přinejmenším třikrát. Poté nechte pleť chvíli odpočinout a věnujte se druhé části tváře a krku. Na závěr ještě naneste na pokožku pár kapek pečujícího oleje na obličej, krk a klíční kost, nebo kvalitního masážního oleje

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná