Pravidla správného mytí obličeje. Jak často a jakým způsobem pleť čistit, aby netrpěla
Odborníci se shodují v tom, že dvojka je magické číslo. To znamená, že bychom si obličej měli mýt jednou ráno a jednou večer. Bakterie se hromadí na kůži, i když spíme, takže je dobré obličej ráno omýt.
A samozřejmě obličej musíme omýt i večer, abychom se zbavili make-upu a nečistot, které se na obličej během dne nalepily.
Důležité rovněž je, jak si obličej myjete
Vaše pokožka může při nadměrném mytí špatně zareagovat. Takže pokud dodržujete mytí obličeje ráno a večer, měli byste podle dermatologů pro jedno mytí zvolit jemný, pH neutrální, nepěnivý čisticí prostředek.
Dermatologové také vesměs fandí micelární vodě pro večerní čištění pleti. Je to snadný způsob, jak se zbavit všech posledních stop make-upu, tvrdí. Protože i když použijete jiný způsob mytí a myslíte si, že je vše v pořádku, díky micelární vodě zjistíte, že tomu tak není. Micerální voda by se ale měla vždy z obličeje nakonec ještě opláchnout.
I pro obličej platí pravidlo 20 vteřin
Znáte to pravidlo, podle kterého si máme mýt ruce po dobu 20 vteřin? To samé platí i pro čištění obličeje. Zvolte velmi jemný obličejový tampon a svoji pleť čistěte právě tak dlouho.
Dermatologové naopak nedoporučují žádné hrubé materiály na čištění obličeje, protože byste si jimi narušili svoji kožní bariéru. Stejně tak se nedoporučuje obličej utřít ručníkem. Nechte zkrátka micelární vodu zaschnout a pak pleť ošetřete sérem a krémem.
Podle dermatologů je tu ale výjimka, kterou můžete udělat. Totiž když sportujete nebo se zpotíte z nějakého jiného důvodu, je potřeba obličej ošetřit bez ohledu na to, že jste třeba uprostřed dne. Nemusíte s sebou ale nikde nosit micelární vodu, pomohou i vlhké kosmetické čisticí ubrousky. Dále čtěte: Jak často si mýt vlasy, aby se vám zbytečně nemastily. Četnost mytí přizpůsobte jejich typu.