Rýmovník je výjimečná rostlina. Nahradí léky, které zmírňují projevy nachlazení a skvěle podpoří vykašlávání

 Zdraví 
05. listopadu 2020 08:20 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Rýmovník obsahuje vonné silice, které podporují vykašlávání Depositphotos
Rýmovník je jedna z výjimečných bylin. Už název o něm napovídá, že léčí nachlazení. Zmírní rýmu, bolest hlavy i zvýšenou teplotu. V takových případech dokáže spolehlivě nahradit chemicky vytvořené léky. Voňavá rostlinka blahodárně působí i na další zdravotní neduhy, u kterých byste to patrně nečekali.

Léčba rýmovníkem je jednoduchá, nevyžaduje pokročilé bylinkářské znalosti. Listy rostliny se využívají různými způsoby. Můžete je rozžvýkat, udělat si z nich čaj nebo je inhalovat. Můžete s nimi dochutit i polévku. Rozhodně by byla škoda ho v domácnosti nemít.

Nachlazení

Nachlazení jednou za čas přepadne každého. Na rýmu a bolest v krku můžete namísto léků sáhnout po rýmovníku. Obsahuje vonné silice, které podporují vykašlávání. Dále je bohatý na vitamin C, pomůže vám v boji proti virům a posílí imunitní systém.

Na rýmu je ideální inhalace. Lístky rýmovníku vylouhujte v horké vodě a vdechujte páru. Listy můžete i rozlomit a pár minut k nim čichat. Na bolest v krku zabírá čaj z rýmovníku. Stačí si natrhat několik lístků a zalít je horkou vodou. Dávejte si ho několikrát denně. Bolest v krku pomáhá zahnat i žvýkání rýmovníku.

Stres a úzkost

Prožíváte těžké období plné stresu a úzkostí? Musíte najít způsoby, jak se naučit zklidnit a relaxovat. Může vám pomoci rýmovník. Ukázalo se, že má mírně sedativní účinky, takže vás trochu uklidní. Udělejte si chvilku pro sebe, vylouhujte si lístky rýmovníku a čaj z něj vypijte. Pokud máte potíže se spánkem, dejte si ho těsně před spaním.

Zažívací potíže

Pokud vás bolí žaludek, zkuste sáhnout po rýmovníku. Většina lidí si ho spojuje pouze s přírodním lékem na nachlazení, ale on dokáže ulevit i od bolesti břicha. Rýmovník umí zmírnit zánět žaludku. Funguje i na zklidnění dráždivého tračníku. Udělejte si z něj čaj. Zároveň snězte denně několik lístků.

Ochrana ledvin

Rýmovník vás dokáže zbavit různých toxinů v těle, protože stimuluje močení. Pročistí lymfatický systém. Odvádí přebytek tuků a soli. Podporuje zdravou funkci ledvin a napomáhá při odstranění ledvinových kamenů. Dále čtěte: Vodní kefír z krystalu tibi je elixírem zdraví, který vás postaví na nohy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu