Řeč těla odhalí více, než si myslíte. Co dělá zamilovaný muž a co žena?

 Vztahy 
19. června 2017 13:16 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Jak poznáte, že o vás opačné pohlaví jeví zájem? Nejvíce prozradí řeč těla! Shutterstock
Slova sice používá asi každý, ale podle psychologů má daleko větší význam řeč těla. Právě touto neverbální komunikací můžete třeba partnerovi vyjádřit nejen přízeň, ale i zlost. Je prokázané, že slovy sdělujeme jen pouhých 7 % informací, dalších 25 % vnímáme prostřednictvím tónu a intenzity hlasu a 68 % je neverbální komunikace!

Neverbální komunikace v sobě zahrnuje mimiku, gestiku, proxemiku (vzdálenost v prostoru), postoj, držení těla (posturologie), pohyby očí, haptiku (doteky) a další. Sdělujeme tak především své emoce. Hlas a jeho síla, výška, výraz a barva, intenzita a melodie ukazují na náš psychický stav. Vzdáleností mezi sebou ukazujeme na podřízenost nebo nadřízenost, ale také svůj vztah k druhému člověku. V případě, že dva lidé stojí k sobě v úhlu 90 stupňů, znamená to, že poskytují někomu dalšímu, aby se zapojil do rozhovoru. Naopak, stojí-li dva lidé proti sobě, tvoří tak uzavřenou společnost a nemají zájem přizvat dalšího člověka k rozhovoru.

Když muž svádí ženu a naopak

Důležitým prvkem při svádění žen je mužova řeč těla. Přílišná gestikulace a narušování prostoru nikam moc nevede. Muž by ale na druhou stranu neměl od objektu svého zájmu stát příliš daleko - to vyjadřuje nezájem. Stojí-li však muž vedle ženy, je to pro ni přijatelné a muž může používat lehké dotyky, které žena při svádění potřebuje vnímat.

Při flirtování a zamilování lze nejvíce vnímat neverbální komunikaci. Pohled do očí musí být vždy jen na pár vteřin. Dívá-li se žena muži do očí déle, je vnímána jako laciná koketa. Muž s dlouhým pohledem je vnímán jako "gigolo".

Náklonnost a sympatie se dají číst prostřednictvím lehkých dotyků. Ženy dávají svůj zájem najevo především tím, že se dotýkají svých vlasů, odhalují zápěstí a kotníky, naklánějí hlavu na stranu, přejíždějí po sklenici prstem, nebo se jemně dotýkají svého oblečení. Nevynechají žádnou možnost dotknout se partnera, třeba jen prostřednictvím ramene nebo letmého doteku ruky. Naopak v případě, že ženy zájem nemají, všem dotykům se výrazně vyhýbají.

U muže, který nemá upřímný zájem a jeho chování je pouze naučené, vnímáme snahu vetřít se do ženina osobního prostoru lichotkami nebo důvěrnými narážkami. Vše je u něho předstírané a žádné city neprožívá, tudíž u něho můžeme najít znaky, které ho mohou odhalit. To je především deficit známek nejistoty a rozpaků, které při opravdovém zájmu prožíváme a chybí i upřímný úsměv, který je charakteristický vějířkem vrásek kolem očí.

Signály zamilovaného muže

1. Ústa

Pokud muž sleduje něco, co se mu líbí, nemá ústa pevně zavřená, ale naopak mírně pootevřená. Sledujte, zda náhodou nepije mnohem víc než vy – i časté přitisknutí sklenice ke rtům značí touhu.

2. Nos

Muži, připravenému dobývat objekt svého zájmu, se nevědomky rozšiřují nosní dírky. Spolu s mírně pootevřenými ústy pak jeho výraz vypadá živější a otevřený novým zážitkům. To ještě podtrhují časté doteky obličeje či uší, které značí vzrušení.

3. Obočí

Portrét zamilovaného muže dokresluje rychlé pozdvižení obočí. Když vás poprvé zahlédne v místnosti, anebo když se vaše pohledy poprvé setkají, a vy si všimnete tohoto gesta, nepochybujte o tom, že vás rád vidí. Pozitivním znamením je i to, pokud se ho lehce pozdvihnuté obočí drží i při rozhovoru s vámi.

4. Vlasy

I když tendence hrát si s vlasy, pokud mluvíme s někým, kdo se nám líbí, patří spíše k ženám, dělají to i muži. Pokud se mu líbíte, při rozhovoru s vámi si je uhlazuje, anebo naopak cuchá.

5. Posed

A jak zamilovaný muž sedí? Především chce své vyvolené ukázat, co jí může nabídnout, takže sedí z s rozkročenýma nohama. A pokud jste tou vyvolenou vy, sedí natočený směrem k vám, abyste měla perfektní výhled na jeho rozkrok. Když s vámi mluví, sedne si na okraj židle, aby byl k vám co nejblíže, případně ještě zkříží nohy a tu horní natočí k vám.

Signály zamilované ženy

1. Těsný kontakt

Když chce žena muže svést, nečekaně se přiblíží a pak pomalu vstupuje do osobní zóny svého vyvoleného.

2. Vlasy

Hraje si prstem s vlasy a dívá se na svého milého.

3. Nenápadný exhibicionismus

Ramínko ji sklouzne z ramene, ale ona si toho nevšimne. A obvykle se to stane zrovna ve chvíli, kdy se na ni muž dívá. Tímto gestem dává žena jasně najevo, že touží po intimitě.

4. Odhalení krku či podpaží

Letmé protáhnutí, při kterém žena odhalí podpaží, nebo když žena pohne šíjí nahoru a vypadá zcela bezbranně - i to jsou typické signály ženy, kterými říká, že má o muže zájem.

5. Nohy

Nemůže najít správnou pozici, dává si nohu přes nohu, zvedá jednu nahoru, pohupuje s ní? Tak to značí touhu ženy po sblížení a sexu.

6. Ruka pod bradou

Pokud se na vás žena dívá a přitom si bradu podpírá prsty (a dlaň směřuje k vám) – znamená to, že je připravena na vše.

Jak poznat sebejistého člověka?

Na první ohled se může zdát, že sebevědomý člověk bude hodně gestikulovat. Ne vždy to tak ale je. Více poznáte spíše podle držení těla, které by mělo být sebejisté. Opravdu sebevědomého člověka poznáte tak, že má vzpřímený postoj a nezakrývá žádné části těla. Má vzpřímená záda i hlavu. Má pevný stisk ruky. Nejsou na něm vidět známky obav, například pokrčená ramena, povytažený krk. Nesnaží se vypadat, že chce utéct. Dělá dlouhé a pevné kroky, jeho prsty a ruce jsou při komunikaci v klidu. Udržuje s druhým účastníkem rozhovoru oční kontakt a jeho mimika je uvolněná. Obejde se bez "ostrých loktů". Nebývá agresivní a nenabízí se ostatním. Necítí potřebu utlačovat jiné a předvádět se. Dovolí si s ostatními jednat férově, přátelsky a s respektem. Nemusí si nic dokazovat, zná svoji hodnotu. Rozhoduje se po svém a nezáleží mu na tom, co na to řeknou ostatní. Žije podle vlastních představ. Krizi vezme jako příležitost k růstu. Nevzdává se naděje, že bude lépe.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej