Špatné mytí obličeje ve sprše vám moc na kráse nepřidá

 Krása 
16. června 2017 11:45 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Mytí obličeje pod proudem teplé vody ve sprše může vaší pleti značně ublížit. Shutterstock
Po celém dni v práci si většina žen neumí představit lepší relax, než zajít do sprchy a nechat po svém těle stékat proud horké vody. Obvykle pod vodu jako první nastaví svůj obličej. Jenže to je velká chyba! Docílíte tím jen zbytečných vrásek, podráždění či vzniku akné!

Teplá voda váš obličej uklidní jen zdánlivě. Pokožka ale velmi trpí a pravidelné sprchování obličeje a špatné návyky při mytí dokáže na kůži napáchat pořádnou paseku.

1. Horká voda způsobuje podráždění

Teplá voda může podráždit pokožku na vašem obličeji, kde je kůže daleko jemnější než na zbytku těla. Pokud je voda až příliš horká, mohly byste si kůži dokonce popálit, přestože všechny ostatní části vašeho těla budou v pořádku. Horká voda také může způsobovat zarudnutí, jelikož rozšiřuje cévy. Použití teplé vody na tvář může také vysušovat pokožku.

Tip: Je lepší obličej omýt vodou pokojové teploty. Neumývejte obličej ani vodou, která je příliš studená. Studená voda totiž dráždí kůži a láme kapiláry. Zdraví pokožky udržíte vodou vlažnou, nejlépe pitnou, klidně i filtrovanou – tou také nic nezkazíte.

2. Proud vody vám drhne kůži

Pocit úlevy při sprchování obličeje má často za následek, že to přeženete a pod sprchou svůj obličej necháte déle, než je zdrávo. Čím déle vám však voda proudí po obličeji, tím více přírodních ochranných substancí (které udržují hodnotu přírodního pH v normě) ztrácíte. Váš obličej vyschne a zvýší se riziko poškození kůže externími faktory.

Tip: Pokud už si obličej sprchujete, udělejte to rychle. Stejný dopad na pokožku má i silné drhnutí ručníkem po koupeli. I ručník totiž může na tváři způsobit drobné oděrky, kůže se podráždí a je suchá. Místo ručníku sáhněte po měkké žínce a pokožku šetrně osušte.

3. Mýdlo ani šampon tváři nesvědčí

Mnoho lidí používá k čištění obličeje nejrůznější přípravky. Bohužel si řada z nás vybere nevhodně a více než k užitku, jsou na škodu. Dobrý čistič pleti vám při odstraňování nečistot ponechává na pokožce přírodní mastnotu. Pokožka dýchá, je vlhká a zdravá. Když použijete mýdlo, pokožku z jejích "přírodních olejů" svléknete a podráždíte.

Ve sprše si většinou i umýváte vlasy, takže se do tváře dostanou další produkty, jako šampóny, kondicionéry atd. Pokud vám tak na obličej proudí proud vody, je vaše pokožka vystavena působení těchto látek. Kontakt kůže s kosmetikou může vést k podráždění.

Tip: Snažte se styku šamponu s obličejem vyhnout a poohlédněte se po kvalitních čistících prostředcích. Existují i na citlivou pleť s příídavkem zeleného čaje - ten všeobecně zklidňuje.

4. Časté mytí

Řada lidí si obličej myje v pravidelných intervalech i během dne. Jenže příliš časté mytí pokožky způsobuje podráždění a podporuje produkci mazu. Vaše kůže pak stárne rychleji.

Tip: Umývejte si obličej maximálně dvakrát denně. Nejlépe ráno ihned po probuzení, abyste odstranily nečistoty a bakterie, které se na něm přes noc nahromadily. Podruhé pak večer před spaním. Pokud si potřebujete obličej umýt i mezi tímto časem, nepoužívejte vodu. Namísto toho použijte obličejové ubrousky, ale ne tak často!

5. Peeling

Peeling pleti udělá dobře. Pomáhá pleti zbavit se odumřelých kožních buněk, podporuje jejich obnovu, zlepšuje strukturu kůže, tón pleti a mladistvý vzhled. Je ale nutné tuto proceduru dělat správně.

Tip: Slupovací peeling použijte tak jednou až dvakrát týdně. Vhodný je také ovocný peeling. Ingredience na něj najdete i doma. Smíchejte stejné množství cukru a medu a přidejte několik kapek olivového oleje. Směsí jemně drhněte svou tvář za pomocí prstů. Počkejte 5 minut, poté peeling opláchněte vlažnou vodou. Je to nejlepší peeling, který funguje přes noc způsobem režimu obnovy.

6. Mytí špinavýma rukama

Než začnete s mytím obličeje, řádně si umyjte ruce. Když si umyjete obličej špinavýma rukama, nečistoty z nich přenesete na obličej. Následně vám čistění dá dvojnásobnou práci.

Tip: Před mytím obličeje se ujistěte, že máte čisté ruce. Umyjte si je kvalitním tekutým mýdlem. Při mytí tváře také používejte čistou žínku. Vlhká žínka plná nečistot povede k akné, pupínkům a skvrnám. Po použití žínku vždy umyjte a odložte na čisté a suché místo.

7. Hydratace

Přirozenou vlhkost pokožky zajistíte hydratací. Nemyslí se tím však jen voda, kterou si obličej umyjete. Tvář by měla sklon k vysušování, používejte proto hydratační krémy. Pokud máte hodně mastnou pleť, sáhněte po přípravcích na bezolejové bázi. Ochranná bariéra na pokožce vytváří film, který zabraňuje odpařování vody a vysychání kůže.

Tip: S nanášením krému buďte zvláště opatrní v oblasti očních partií. Pleť však celkově zbytečně netahejte, spíše lehce tlačte a pohybem prstů promasírujte.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Jak nosit pánské kotníkové boty?

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47