Ozdobte si letní drinky!

Při zdobení koktejlů nesmíte zapomenout na fakt, že v jednoduchosti.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
20. června 2017 12:10 / Shutterstock
  0   0
Jak vlastně zdobení koktejlů vzniklo? Jaké se používají druhy ozdob a proč zrovna takové? A proč se vlastně drinky vůbec zdobí?

Počátky zdobení míchaných nápojů sahají až do samotného počátku míchaných nápojů jako takových. Zdobit se začínaly i ty opravdu nejstarší drinky, povětšinou jen střídmě. Moc se neexperimentovalo a ozdoby byly většinou přísně vázány k charakteru nápoje, buď chuťově, nebo vzhledově. Většinou se jednalo o poměrně konzervativní „jednodílné“ ozdoby, které nápoj nějakým způsobem doplňovaly. Platilo ale, že zdobení míchaných nápojů bylo „něco navíc“. Až časem zdobení získalo na důležitosti a popularitě a dnes tvoří nedílnou součást téměř každého míchaného nápoje a drtivou většinu koktejlů bychom si dnes bez ozdoby ani nedokázali představit.

Citrusový zástřik

Seřízneme úzký proužek citronové nebo pomerančové kůry, který zakroutíme nad sklenicí, tak aby se z kúry uvolnilo aroma citrusových silic a ovonělo koktejl, kůru poté vložíme elegantně do koktejlu

Citrusová spirála

Nejlepších výsledků dosáhneme při použití speciálního nože, kterým seřízneme kůru citronu či pomeranče „po rovnoběžkách". A získáme elegantní spirálu pro jednoduché, ale působivé ozdobení koktejlu.

Flambovaná citrusová kůra

Seřízneme jemný plátek citrusové kůry, zhruba 1,5cm široký, uchopíme jej na delších stranách, mezi palec, ukazováček a prostředníček. Zapalovač necháme hořet větším plamenem, poté stiskneme prsty k sobě, tak abychom z kůry vymáčkly silice, které nám udělají ohnivý efekt a usadí se na sklenici. 

Koktejlová třešnička

Koktejlová třešnička, je základní ozdobou koktejlů, která se hodí k mnoha koktejlům i ke kombinování s jinými druhy ozdob. Jsou k dostání v několika barevných variantách, ovšem klasická červená je přeci jen nejlepší.

Napichovátka

Napichovátka nám umožní spojení několika ozdob a zafixování na koktejlu, je možné také vytvořit ozdobné špízky, napícháním více ozdob. Napichovátko by mělo bít ostré pouze z jedné strany, ozdobu s napichovátkem umístíme do koktejlu tak, aby ostrá část směřovala dolu a neohrožovala hosta. 

Krusta

Některé koktejly jsou zdobeny slanou, cukrovou či jinou krustou. Uveďme jako příklad koktejl margarita, který je zdoben slanou krustou, která je pouze vně sklenice. Vytvoříme jí tak že vezmeme řez citronu a potřeme s ním pouze místa, kde má být krusta, na talířek nasypeme sůl a sklenicí v soli zakroužíme, na námi potřená místa se nachytá sůl.

Barevná cukrová krusta

Nebudeme barvit cukr a lepit jej na sklenici, ale okraj sklenice namočíme do barevné tekutiny, buď Curacao Blue, nebo grenadina a pokud zakroužíme sklenicí na talířku s cukrem, nalepený cukr se nám přichytí a obarví.

Slámky a jiné dekorace

Slámky, brčka jsou základ a mnoho koktejlů se bez nich neobejde, většina koktejlů vyžaduje širší brčka. Snažte se proto nekupovat úzká brčka, která se snadno ucpou a nefungují tak jak mají.

Led

Led je součástí skoro každého koktejlu, zkuste zaexperimentovat a led obarvit.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Dům a zahrada

Žádný nátěr netrvá věčně. Pokud je čas na jeho renovaci, můžete to zkusit několika způsoby

Bydlení

Jak ochránit zahradu před vodou a bahnem. Máme dobré tipy

Zavřít reklamu