Výběr dětské postýlky. Nejdůležitější je, aby se miminko cítilo co nejpříjemněji a hlavně v bezpečí

 Děti 
07. srpna 2020 11:46 / Ema Maxová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Během prvních týdnů spí miminka až 18 hodin denně Depositphotos
Každý rodič chce pro své miminko to nejlepší. Po narození tráví dítě první týdny svého života hlavně v postýlce nebo v kočárku. Proto se vyplatí opravdu pečlivě vybírat. Je nesmírně důležité, aby se miminko po příchodu na svět cítilo co nejpříjemněji a v bezpečí.

Každé dítě má samozřejmě svůj individuální spací a stravovací vzorec. Všeobecně ale platí, že během prvních týdnů miminka spí až 18 hodin denně, obvykle ve 3-4hodinových úsecích. Při tolika prospaných hodinách velmi záleží na tom, kde a na čem je stráví.

Nepodceňujte výběr postýlky

Při výběru postýlky se zaměřte na základní parametry. Nejdůležitější je bezpečnost, materiál postýlek, rozměry a také celkový vzhled. Postýlka bude vašemu dítěti sloužit minimálně 2, ale třeba také 5 a více let. 

Evropská norma bezpečnosti

„Postýlky musejí být řádně označeny normou EN 716-1: 2013. Evropskou normou výrobce deklaruje, že postýlka vyhovuje bezpečným požadavkům. Ke každé postýlce musí být přibalen také český návod,“ prozradil Marek Ruscher z obchodu Mybabystore a doplnil: „V Mybabystore věříme, že produkty, které s dětmi každý den používáte, by měly být kombinací skvělého designu, pokrokových funkcí, ale zejména výtečné kvality, funkčnosti a jednoduchosti používání. Ruku v ruce s tím nabízíme rychlé dodání, nadstandardní servis a pohodovou atmosféru v naší kamenné prodejně.“

Označení výrobce

Postýlka musí být také označena zřetelnou značkou na vnitřní straně nebo jiným označením, které uvádí maximální výšku matrace a také značkou výrobce, distributora nebo prodejce.

Konstrukce, materiál, hrazení a zábrana

Dětské postýlky patří mezi konstrukčně poměrně jednoduché výrobky, přesto se ale na trhu objevují takové, které dětem nezaručují dostatečné bezpečí. Postýlka musí být především stabilní a pevná. Rozhodně nesmí mít žádné ostré hrany a výčnělky. Obecně nejvhodnější je kvalitní bukové dřevo s nezávadnou povrchovou úpravou.

Nejčastějším problémem bývají nebezpečné mezery a otvory, ve kterých mohou uvíznout nejenom prstíky, ručičky a nožičky, ale dokonce i hlavička dítěte.

„Ideální vzdálenost svislých příček hrazení je od 2,5 do 6,5 cm. Velmi důležitá je také zábrana. Její ovládání by mělo být jednoduché, ale samozřejmě ne natolik, aby s ní mohlo dítě zacházet samo,“ upozorňuje Marek Ruscher.

Nastavitelná poloha roštu

Velkou výhodou jsou polohovatelné matrace. Postýlky s nastavitelnou polohou roštu mají velkou výhodu. Díky výškovým úrovním miminku zajistíte zvýšenou bezpečnost a sobě ušetříte bolavá záda. Malá miminka mohou ležet nejvýš a vy se k nim nemusíte ohýbat. Pro větší děti je vhodnější umístění roštu s matrací níže.

Výběr matrace

Parametrů, podle kterých volíme matraci, je hned několik. Důležitý je pochopitelně správný rozměr matrace. Pokud by byla matrace o pár centimetrů menší než postýlka, miminku může v mezerách zůstat ručička nebo nožička.

Neméně důležitý je také materiál matrace. Kvalitní pěnová matrace má jedinečné vlastnosti v oblasti dýchání a větrání. Potah matrace je nejlepší z bavlněné tkaniny.

Chytré řešení přináší značka Stokke

Značka Stokke je známá designovýmy produkty rostoucími s dětmi. Velmi oblíbeným produktem značky Stokke je postýlka Stokke Sleepi Mini, kterou později lehce proměníte ve Stokke Sleepi. Tu je možné rozšířit i na úplnou dětskou postel až do 172 cm, která dítěti poskytne pohodlné spaní v noci a praktickou pohovku během dne. 

„Mezi nejoblíbenější produkty Stokke patří postýlka Stokke Sleepi, kterou lze chytře přizpůsobovat podle růstu dítěte a poskytuje tak vašemu dítěti optimální prostředí ke spánku po celé dětství,“ prozradil Marek Ruscher.

Postýlka Stokke Sleepi je vyrobena z pevného a pružného bukového dřeva. Ochranný nátěr chrání postýlku vysoce kvalitním lakem. Vytváří hladký a odolný povrch. Ochranný nátěr Stokke Sleepi omezuje poškrábání a usnadňuje čištění a údržbu vaší postýlky.

K postýlce patří kvalitní pěnová matrace, která má jedinečné vlastnosti v oblasti dýchání a větrání. Je vysoce trvanlivá a zachovává si podobu a tvar. Má vlněný podklad a spodní strana potahu je síťovaná. Obě tyto vlastnosti zlepšují ventilaci a pohodlí pro dítě. Potah matrace je vyroben ze 100% prošívané bavlněné tkaniny. 

Stokke Sleepi Mini

Nejmenší postýlka pro novorozence vám doma nezabere mnoho místa. Díky kolečkům si ji na noc jednoduše přisunete až k vaší posteli a miminko budete mít na dosah.

Jak bude vaše miminko růst, lehce přeměníte Stokke Sleepi Mini na postýlku Stokke Sleepi. Výška roštu je nastavitelná a plně se přizpůsobuje růstu vašeho dítěte. Jakmile bude dítě dostatečně velké a začne objevovat okolní svět, můžete jednu stranu postýlky odejmout a podpořit jej ve volnosti a pocitu svobody.

Rostoucí postýlka Stokke Sleepi 

Stokke Sleepi je elegantní dětská postýlka s moderním designem ideální pro batolata. Je nejen krásná na pohled, ale je navržena tak, aby vašemu novorozenému dítěti zpříjemnila příchod na svět. Jak začne vaše dítě růst, můžete ji přestavět ze základní postýlky na junior postýlku a později i na křesílko.

Rošt postýlky Stokke Sleepi lze nastavit do čtyř různých výšek, a tak můžete rošt zvýšit, když je dítě ještě malé, a snižovat jej, jak dítě roste. Při ukládání a zdvihání dítěte nebudete tak namáhat svá ramena a záda v oblasti kříže. Postýlka Stokke Sleepi splňuje veškeré mezinárodní bezpečnostní normy. Psali jsme také: Jak připravit pokojíček pro příchod miminka.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...