Máte křečové žíly a chodíte na sluníčko? Zaděláváte si na pořádný problém

Sluněním si problémy s křečovými žílami jen zhoršíte
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
04. května 2018 11:18 / Pixabay
  0   0
Vystavovat se slunečním paprskům je sice pro mnohé velmi příjemné, ale není to ten nejlepší nápad. A to nejen z důvodu rizika vzniku rakoviny kůže, ale také kvůli případným křečovým žilám. Pokud jimi trpíte, je nerozumné s nimi pobývat delší dobu na slunci.

Už nemáte nejdokonalejší nohy na světě a nějaké ty "křečáky" či metličky se objevují? Pokud vás napadne, že nejlepší bude, když si nohy hezky opálíte a tím to zakryjete, tak...Stop. V tomto případě je nutná veliká opatrnost. Sluneční paprsky totiž oslabují vrstvy pokožky, takže je pak méně schopná vyrovnat se s problémy spojenými s křečovými žilami či metličkami.

Právě metličky se vyskytují nejen na lýtkách, ale také na stehnech, na břiše, hrudníku a také na obličeji. Jejich vznik způsobuje nedostatečnost pojivové tkáně. Jenže právě zvýšené vystavování se slunečním paprskům může vznik metliček podpořit.

Jak paprsky škodí 

Častý a dlouhý pobyt na slunci totiž vysouší a poškozuje pokožku, která pak ztrácí kolagen. Ten je zodpovědný za plasticitu kůže, a pokud kolagen chybí, není dostatečně chráněná a nemůže aktivně pracovat. Jakmile pokožka není elastická a nemůže se rozpínat, aby se mohla krev v žilách pohybovat, začnou se vytvářet křečové žíly.

Pozor na pigmentaci

Jedním z dalších problémů, které způsobuje zvýšená expozice slunce na křečové žíly a metličky, je nepřirozená pigmentace na pokožce. 

Takže čím více se budete slunit, tím více pigmentace se bude na vaší kůži tvořit. Vyhýbejte se slunci zejména v době mezi 10. a 15. hodinou a používejte opalovací krémy s vysokým UV filtrem. A dejte pozor i na opalování, když jste těhotná. Píšeme o tom zde

Péče se vyplatí

Pokud jste se v minulosti často opalovali a používali místo kvalitních opalovacích krémů jen „dětské“ olejíčky, pak jste zřejmě dovolili slunečním paprskům, aby vnikly do pokožky a poškodily ji.

Vaše kůže už pravděpodobně nikdy nebude taková jako dříve, ale s pomocí kvalitních kosmetických přípravků můžete zachránit, co se dá. Existují speciální krémy na křečové žíly či přípravky, kterými můžete metličky zakrýt a pokožku opticky omladit.

Iva Dvořáková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Dům a zahrada

Léto přeje zlodějům. Důležité rady, které je dobré dodržet před odjezdem na dovolenou

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu