Trápí vás kruhy a otoky pod očima? Už nemusí. Použijte zázračnou zlatou masku

Kurkuma je zázračné koření, které se využívá i v kosmetice
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Krása 
23. května 2018 11:54 / Pinterest
  9   2
Jestli z vaší kosmetické tašky míří korektor na kruhy pod očima bleskovou rychlostí, tak sáhněte po jedné surovině, která s kruhy zatočí. A tou je kurkuma - skvělé koření, které tvoří důležitou součást indické Ájurvédy.

Kurkuma je koření, které tvoří důležitou součást nejen indické Ájurvédy, ale hojně se používá také v tradiční čínské medicíně a postupně proniká i do ostatních forem lidového léčitelství. Využívá se k léčbě běžných onemocnění, jako jsou rýma a chřipka, až po závažné nemoci, včetně rakoviny, cukrovky či artritidy. A kurkuma je také velmi oblíbeným přírodním prostředkem i v kosmetice při potlačování zánětů a zpomalování stárnutí.

Zázračný kurkumin

Většina zdravotních účinků kurkumy pochází z její aktivní látky kurkuminu, který patří v současnosti mezi hojně zkoumané přírodní látky. Stovky vědeckých studií potvrdily jeho silné antioxidační, antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho má kurkumin na lidské tělo řadu dalších pozitivních účinků.

Součást jídelníčku

Chcete-li plně využít zdravotní přínosy kurkumy, určitě si z ní udělejte pravidelnou součást vašeho jídelníčku. Kontroluje cukrovku, léčí a urychluje hojení ran, zmírňuje bolesti, zlepšuje zdraví a vzhled pokožky, předchází Alzheimerově chorobě, podporuje zdraví srdce, předchází a léčí revma, zlepšuje trávení a detoxikuje játra, potlačuje stres a zlepšuje náladu. Kurkuma také posiluje imunitu. Vyrobit si z ní můžete i lahodný nápoj. Recept na jeho výrobu jsme psali zde.

Zatočí i s kruhy a otoky

Z kurkumy si můžete vyrobit nejenom masku na obličej, ale také na oči. Dokáže zatočit s kruhy a otoky už po prvním použití.

Ingredience

  • 1 čajová lžička kurkumy
  • 1 polévková lžíce sody
  • pár kapek pleťového tonika

Naneste pod oči

Ze všech ingrediencí si udělejte kaši, která není ani hustá a ani příliš řídká. Tu si naneste na problémové partie, ne však do těsné blízkosti očí. Nechejte masku působit patnáct minut, pak ji umyjte a naneste hydratační krém.

📷
2
fotografie
Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Na horách nemusíte pouze lyžovat. V kraji seriálu Doktor Martin vás čeká spousta zábavy

Dům a zahrada

Triky v péči o pokojové rostliny, které jste ještě nevyzkoušeli

Bydlení

Vybíráte stojan na stromeček? Ne každý se hodí pro všechny

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn