První pomoc, jak na odrosty a šediny, když nemůžete ke kadeřnici

 Krása 
23. března 2020 08:54 / Šárka Sokolská
  3
📷
4 fotografie v galerii
Zatočte s odrosty přírodní cestou Depositphotos
Navštívit kadeřníka je v této době nemožné. Co s tím, když už vám začínají koukat z hlavy odrosty nebo šediny? Nemusíte vůbec chodit do drogerie. Zkuste tyto triky.

Spousta žen je zvyklá pravidelně navštěvovat kosmetické či kadeřnické salony. Je to moderní a v pohodě. Bohužel, v této době je jejich návštěva nemožná. A to pro mnoho žen znamená jedno. Sáhnout po domácích či kupovaných pleťových maskách, ale jak zatočit s odrosty? I zde existuje nejedno řešení pro každého.

Přehoďte pěšinku

Úplně ta první pomoc, jak zakrýt šedé (nebo jinak barevné) kořínky vlasů, je změna způsobu, jakým si vlasy upravujete a češete. Pokud nosíte vlasy rozdělené uprostřed, dejte si pěšinku pro změnu na bok a samozřejmě to platí také naopak. Díky tomu budou šedé kořeny i odrosty méně zřetelné. Navíc tím získáte nový vzhled. Stejně tak si můžete zkusit vytvořit také vysoký culík nebo cop, protože tento styl účesů způsobí, že se lidé zaměřují na nejvyšší bod vašich vlasů, daleko od vašich kořenů. 

Bylinný přeliv

Tento tip je ideální zejména pro tmavovlásky, které by měly sáhnout po šalvěji. Ta má totiž barvicí vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit silný kontrast mezi tmavě hnědými nebo černými vlasy a stříbrnými kořeny. Udělejte si doma několik šálků silného šalvějového čaje. Ve třech šálcích vody vařte 1/2 šálku šalvěje, případně použijte více čajových sáčků. Tímto přelivem si pak opláchněte již umyté vlasy šamponem. Nechejte chvíli působit a pak znovu umyjte. Nemáte doma šalvěj? Nevadí, pak to samé můžete vyzkoušet i s černým čajem. V tomto případě ale použijte opravdu kvalitní směs. Možná se vám tento způsob barvení zalíbí natolik, že už nebudete chtít sáhnout po žádné chemické látce. Jak si připravit domácí barvu na vlasy, jsme psali zde.

Stíny a řasenky nejenom na oči

Možná vám tento nápad bude znít trochu bláznivě, ale věřte, že jako S.O.S řešení je to dobrý nápad. Vezměte si kvalitní oční stín, který je nejblíže podobný vaší barvě vlasů a ten aplikujte na odrosty pomocí štětečku, který si můžete lehce namočit. Výhodou této jednorázovky je fakt, že vám nijak neovlivní barvu vlasů a ta kadeřnická pak bude bez problémů chytat. Nositelky černých nebo hnědých vlasů mohou sáhnout také po obyčejné řasence na vlasy, která vám na hlavě vydrží do doby, než ji umyjete.

Spreje, korektory

Samozřejmě, že na trhu se dá sehnat celá řada dočasných prášků a korektorů, které efektivně pokryjí šedé kořeny i odrosty. Kromě toho jsou tyto výrobky odolné proti teplu a vodě, což může být problém, protože se vám barva takto může vpít do vlasů a později vám nadělat neplechu u kadeřnice. Proto tento způsob volte až jako nouzové řešení. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...