Výplně rtů pomohou i s vráskami. Jaké jsou možnosti zvětšení
V jistém věku to znají všechny ženy. Nad horním rtem se začnou tvořit nejprve drobné vrásky, později už mnohem hlubší, které jsou vidět pokaždé, když sevřete rty, nebo když se smějete. Estetická medicína proto objevuje stále nové metody, jak rty udělat plné a krásné, jakoby nám bylo stále dvacet.
Záchranářka kyselina hyaluronová a starý známý botox
Bez ní by se současná estetická medicína snad neobešla. Neobejte se bez ní tedy ani zvětšení rtů, které se obvykle provádí s plnivy na bázi kyseliny hyaluronové a těchto výplní je celá řada.
A pak je tu také botox, který se používá většinou ke zvednutí koutků, abyste prakticky stále vypadali vesele.
Zatímco dermální, tedy většinou hyaluronové výplně fungují tak, že doslova zvětšují rty, botox uvolňuje svaly kolem rtů, čímž získávají iluzi plnějšího tvaru.
Botox má ale jednu drobnou nevýhodu. Pokud to lékař přežene a tohoto jedu vám do koutků píchne moc, dostaví se efekt tzv. překrytí rtů, a to pak opravdu nevypadá dobře. Na botox také může přijít mírná alergická reakce, která se projevuje otokem a dočasnou necitlivostí koutků.
Plné rty za velkou cenu
Krásné plné rty ale také něco stojí. Ať už zvolíte ošetření pomocí kyseliny hyaluronové, nebo botoxové injekce, obojí vyjde na několik tisíc korun, podle toho, kterou kliniku navštívíte.
Některé ceny se šplhají až k desetitisícové částce. Důležité je rovněž si uvědomit, že nic nevydrží věčně a stejně jako u výplní vrásek, tak i u plných rtů je nutné proceduru opakovat několikrát do roka.
V podstatě lze říci, že jak u kyseliny hyaluronové, tak u botoxu budete muset na kliniku estetické medicíny zhruba dvakrát do roka. Dále čtěte: Skutečný věk ženy lze odhadnout podle vrásek na krku. Jak proti nim bojovat a jak jim předcházet.