Udělejte si pohodu. Wellness procedury je možné si dopřát i doma

 Krása 
14. listopadu 2020 10:18 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Wellness procedury je možné si dopřát i doma Depositphotos
Kosmetická studia a wellness budou ještě nějaký ten týden zavřená a mnohým ženám tento druh relaxu opravdu chybí. Kosmetické procedury se dají do jisté míry zvládnout doma, ale co wellness?

Jde především o relax, který v současné psychicky náročné době potřebuje opravdu každý. Dobrou zprávou je, že s několika základními maličkostmi a přístroji si wellness pohodu můžeme zařídit v domácích podmínkách sami.

K relaxu patří především vůně

Pokud si chcete skutečně jen hezky zarelaxovat, vystačíte si s nějakou příjemnou hudbou a především s vůněmi, které k wellness procedurám patří. Jak si tedy doma vytvoříte to správné wellness aroma? Nejjednodušším způsobem jsou samozřejmě vonné svíčky a aromalampy, popřípadě indické vonné tyčinky.

Pokud ale chcete ještě něco lepšího, objednejte si přes internet nějaký aroma difuzér. Ten má totiž kromě vůně ještě jednu důležitou funkci. Zvlhčuje vzduch v místnosti a pokud dáte pár korun navíc, tak vám vytvoří také příjemné wellness osvětlení.

Při jaké vůni se vám bude relaxovat nejlépe, je už zcela na vás. Výběr vůní je bohatý a vy sami dobře víte, co vám dělá dobře.

Místo sauny infračervené světlo

Tady pozor. Rozhodně nezaměňujte infračervené světlo za stará horská sluníčka, která ještě mnozí mají stále doma po svých rodičích. Díky rtuťové výbojce jsou pro člověka prakticky nebezpečná.

Místo toho si objednejte infralampu. Ta je fakticky takovou malou verzí domácích infrasaun, které jsou v posledních letech velmi oblíbené.

Infralampa pracuje na bázi vyzařování infračerveného světla a dokáže tak lokálně prohřát tělo tak, že teplo z ní je se následně dostane do krevního oběhu. To má za následek rozšíření cév a lepší oběh krve, každého milovníka wellness ale zajímá především to, že samotné prohřátí infračerveným světlem je zkrátka příjemné a uvolňující. A v neposlední řadě je taková procedura rovněž dobrým bojovníkem proti nachlazení, zánětu dutin nebo bolestech zad a kloubů.

Domácí masáž

Ani bez masáže se nemusíte v době lockdownu zcela obejít. Potřebujete k tomu jenom nějaký ten chytrý přístroj. Objednat on-line si můžete masážní podložky či polštářky, dokonce i masážní vaničky na nohy a perličkové podložky do vany.

Nedocílíte tím sice plnohodnotné masáže, ale jen si představte tu pohodu. Pustíte si nějakou příjemnou hudbu, místnost provoníte příjemnou vůní, tělo si prohřejete infralampou a nakonec si dopřejete nějakou drobnou masáž. A to vše doma. Dále čtěte: Nezanedbejte péči o pleť a vlasy. Než se dostanete do kosmetického studia, pomůže obyčejný jogurt.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum