Odborníci radí, v jakém pořadí aplikovat jednotlivé kosmetické produkty

 Krása 
12. listopadu 2020 17:01 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kosmetických produktů je mnoho a mnohdy je nepoužíváme správně Depositphotos
Péči o pleť věnují ženy stále více času. Ale mnohé netuší, že i používání jednotlivých kosmetických produktů má svá pravidla.

Aby péče o pleť byla skutečně produktivní a nesla výsledky, poradili jsme se s odborníky, abychom se dozvěděli, které postupy jsou ty správné. "Chcete-li vidět dlouhodobé výhody pro vaši pleť, je důležité dodržovat správnou rutinu péče o pleť," říká Dr. Anjali Mahto.

Je rovněž důležité držet se své rutiny, abyste viděly všechny výhody ingrediencí vašich produktů. "Jak dlouho trvá, než uvidíte výsledky, závisí na produktu a jeho účelu," říká Dr. Mahto. "U účinných látek, jako je například vitamin A, může trvat až 12 týdnů, než se na pokožce projeví skutečný efekt. Lidé často dělají změny příliš rychle, ale trpělivost přináší skutečné ovoce.“

Jaké produkty a jak byste měli používat ráno

Pro základní rutinu péče o pleť by ranní produkty měly zahrnovat čisticí prostředek, antioxidační sérum, zvlhčovač a opalovací krém.

Prvním krokem je čištění. Tím se odstraní všechny aktivní látky aplikované přes noc a vytvoří se nový základ pro další produkty. Po vyčištění naneste několik kapek antioxidačního séra, například vitaminu C. Séra by měla být vrstvena pod zvlhčovače, protože často je nejlepší přejít od nejtenčího po nejsilnější, aby se usnadnilo vstřebávání.

Jakmile nanesete sérum, použijte zvlhčovač, který pomůže vyhladit povrchový vzhled pokožky, zabrání ztrátě vody z pokožky a zlepší bariérovou funkci kůže. Nakonec by se měl na pokožku nanášet širokospektrální opalovací krém, ideálně SPF 30-50 s ochranou UVA a UVB. Použijte asi půl lžičky na obličej a krk. Mnoho krémů na opalování má zvlhčující základnu a ti, kteří mají mastnou nebo aknózní pokožku, mohou zvlhčovač vynechat a aplikovat krém přímo po svém antioxidačním séru.

V jakém pořadí používat noční produkty

První částí vaší noční péče o pleť by mělo být odstranění make-upu a opalovacího krému a nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je micelární voda, i když existují i ​​jiné možnosti, jako jsou čisticí balzámy. Klíčem je zajistit dvojité čištění, abyste odstranili všechny produkty aplikované během dne.

Jakmile je pokožka čistá, znamená to, že je připravena na další kroky. Použití nočního krému na bázi vitaminu A nebo retinoidů pak může pomoci při řešení příznaků předčasného stárnutí pokožky, jako jsou jemné linky, vrásky a pigmentace. Retinoidy zvýší produkci kolagenu a zlepší obrat kožních buněk a zlepší celkový tón pleti.

Patnáct až dvacet minut po aplikaci přípravku s vitaminem A použijte hydratační krém, tedy zvlhčovač. Vitamin A může dráždit pokožku, což vede k jejímu vysoušení a citlivosti. Následné použití zvlhčovače může pomoci tyto příznaky snížit a zlepšit citlivost pleti. Dále čtěte: Chladné počasí vysušuje pleť. Připravte ji na zimu a zabraňte tak rychlejšímu stárnutí kůže.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít