Chcete zhubnout? Začněte se přátelit s kmínem

 Krása 
25. února 2018 07:35 / Kateřina Kofroňová
  1
📷
3 fotografie v galerii
Dáváte-li kmín leda tak do brambor, je to velká chyba Internet
Jestliže jste se rozhodli, že do léta musíte shodit nějaké to kilo, které vám s podzimem a zimou přistálo na kontě, budete muset začít něco dělat. Ve vaší snaze vám však může velmi pomoci jedno naprosto obyčejné koření, od kterého byste to nečekali. Kmín!

Samozřejmě, že pokud chcete zhubnout, je nejdůležitější změnit stravu a začít se hýbat. Je tu však ještě jedna věc, která by vám ve vašem úsilí mohla výrazně pomoci. A máte ji dozajista v kredenci!

Nejprve tedy napravte svoje stravovací návyky, přidejte do stravy více zeleniny, ovoce a bílkovin a snažte se vyhýbat cukru. Přidejte pravidelnou sportovní aktivitu a jste na dobré cestě něco změnit. V tu chvíli je na čase začít s tímto vynikajícím kmínovým doplňkem, který si vyrobíte v mžiku oka.

Zázrak trojkombinace

Celé tajemství spočívá v kombinaci třech surovin: citronu, zázvoru a právě kmínu. Toto koření totiž urychluje metabolismus, brání zadržování vody v těle a pomáhá tím při hubnutí.

Příprava sirupu

Postup je velmi jednoduchý. Připravte si 1 lžičku mletého kmínu, ½ lžičky strouhaného zázvoru, šťávu z poloviny citronu a 2 lžíce vody. Vodu dejte do hrnce, přidejte kmín a zázvor a nechte přejít varem. Nechte vychladnout a na závěr zalijte citronovou šťávou. Toto množství vám vystačí zhruba na denní dávku. Pokud si chcete připravit elixír dopředu, dejte více lžiček kmínu a přizpůsobte tomu i množství ostatních surovin.

Alespoň 20 minut před každým jídlem si dejte jednu lžičku této směsi a po pár týdnech už uvidíte první výsledky. Hubnutí se vám bude dařit dvakrát tak dobře a za dva měsíce můžete zhubnout až deset kilogramů.

Nápoj pro zdraví

Nejen hubnutí, ale tento sirup má skvělý vliv i na váš imunitní systém, protože zázvor je ten nejlepší bojovník s viry a bakteriemi a citron obsahuje dostatečné množství vitaminu C. Už jste ovšem slyšeli, že i slanina může léčit? Pokud ne, přečtěte si o tom náš článek.

Určitě však nezapomínejte na první polovinu celého vašeho úsilí. Zdravá strava a pohyb, to je klíč k vysněné postavě a zároveň i klíč ke zdraví.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...