Trápí vás zahlenění? Máme řešení

Neustávající vykašlávání hlenů je velmi obtěžující
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
24. února 2018 08:07 / Shutterstock
  0   0
Chladné období, střídání teplot, pobyt v mrazivém vzduchu. To všechno jsou spouštěče pro různé nemoci. Jestliže prožíváte většinu zimy s kašlem, máme pro vás důležité informace, které vám pomohou se zahlenění zbavit.

Tvorba sekretu v horních cestách dýchacích je dána mnoha faktory. Jedním z nich je skutečnost, že tělo se tak snaží zbavit různých cizorodých prvků. Na vině tedy může být pobyt v prašném prostředí. Také může jít o alergii, nebo prostě jen o nachlazení, kde se tělo zbavuje virů a bakterií. U některých osob ale potíže trvají dlouhodobě, a to je velmi obtěžující. Máme pro vás doporučení, která zaberou.

Nachlazení a alergie

Jestliže je zahlenění způsobeno konkrétním onemocněním či jasně definovanou alergií, která má svou příčinu, je i řešení poměrně jednoduché. Kromě základní léčby ovšem dbejte na zvýšený přísun tekutin, aby tělo mělo možnost hleny přirozenou cestou rozpouštět. Účinky můžete samozřejmě podpořit vhodnými bylinnými čaji. Velký význam má dobromysl, majoránka, bez černý či lípa.

Svařte lžičku ve čtvrtlitru vody a nechte deset minut louhovat. Pak sceďte a vypijte. Proceduru opakujte třikrát denně a uvidíte, že se vám uleví. Další inspiraci můžete také najít v již publikovaném článku o intolerancích na různé potraviny, který najdete zde.

Zahlenění bez zjevných příčin

Mnoho lidí trápí zahlenění, které nemá jasně danou příčinu. Člověk může být v zásadě zdravý, ale nedaří se mu úplně dobře. Má kašel, vodnatý výtok z nosu, trpí zadní rýmou. Objevuje se alergie. Vedlejšími jevy trvalého zahlenění může být také sklon ke kvasinkovým infekcím, pocení při jídle, pocení během spánku, tělesný zápach, opakující se i jiné než kvasinkové infekce a další obtíže.

Pokud se tyto obtíže objevují u dětí, mívají obvykle příčinu ve stravě. Zejména zde působí všechny mléčné výrobky, ale také kukuřice, sója, slunečnicový olej, bílá mouka, cukr, limonády. Po vyřazení těchto potravin z jídelníčku se obvykle obtíže upravují.

Když je postižen dospělý člověk, lze usuzovat na problémy s tlustým střevem a se střevem jako takovým. Vedle úpravy stravy je vhodné zařadit také pravidelný pohyb. A samozřejmě začít se zajímat o stav střeva, které souvisí s imunitou celého těla.

Očista střev

Při dlouhodobém zahlenění se doporučuje zahájit očistu střeva. Dva dny byste měli pít jen zeleninové a ovocné šťávy. Pijte také dostatek obyčejné čisté vody. Vyvarujte se potravinám, které zahleňují a byly uvedeny v předchozím oddílu. Naopak zařaďte do své stravy potraviny, které proti zahlenění působí. Jde zejména o veškerou listovou zeleninu, cibuli, květák, zázvor, česnek, chřest, celer, citrusové plody a ananas. Pijte dostatek tekutin, dopřávejte si i produkty, které obsahují užitečné bakterie, které podpoří činnost vašich střev. V našich podmínkách je nedoceněné kysané zelí. Zařaďte do svého životního rytmu i dny, kdy budete držet alespoň po část dne půst. Ulevíte svému zažívání a zlepší se vaše imunita. Vyhýbejte se alkoholu, který ničí střevní mikroflóru.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Bydlení

Držte cizí kočky dál od svých záhonů. Vyhnat je můžete bezpečnými způsoby, aniž byste jim ublížili

Zavřít reklamu