Nezanedbejte péči o pleť a vlasy. Než se dostanete do kosmetického studia, pomůže obyčejný jogurt

 Krása 
05. listopadu 2020 10:09 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Z jogurtu si vyrobíte masky i peelingy Depositphotos
Kosmetické salóny se jen tak neotevřou a tudíž musíme spoléhat na domácí ošetření pleti. Některé kosmetické procedury si ale můžeme snadno připravit doma.

Dokonce nám k tomu postačí bílý jogurt a několik dalších ingrediencí. Možná budete překvapené, co všechno lze z jogurtu vyrobit a jaké benefity to bude mít pro vaši pleť, pokožku i vlasy.

Proč bílý jogurt

Bílý jogurt má bezesporu řadu kladných vlastností. Obsahuje proteiny, kyselinu mléčnou i vitamin B2. A každá z těchto složek má velké benefity pro pleť. Například vitamin B2 pomáhá pleti hydratovat a kyselina mléčná sama o sobě pleť omlazuje a rozzařuje. A to není zdaleka všechno. V jogurtu najdeme také protizánětlivý zinek nebo vápník, který rovněž pomáhá hydrataci pleti.

Obličejová maska z jogurtu

Základním kosmetickým produktem, který si doma můžete vyrobit, je pleťová maska. Můžete ho dokonce použít i samotný, nebo jej doplnit o další ingredience. Kosmetičky doporučují například kombinaci jogurtu, medu a aloe vera nebo jogurt s několika kapkami citronové šťávy.

Doma připravenou jogurtovou masku aplikujte stejně jako komerční masky. Nejprve očistěte obličej, masku rozetřete a nechte působit tradičně patnáct až dvacet minut.

Pokud takto připravenou masku doplníte ještě o třtinový cukr nebo třeba sůl, vyrobíte si tak pleťový peeling. Navíc takto připravenou masku můžete kromě obličeje aplikovat i na celé tělo.

Jogurt prospívá i vlasům

Než se ale dostaneme k vlasové jogurtové kůře, můžeme si ještě pomocí jogurtu, medu a ovesných vloček, které samozřejmě musíte nejprve rozmixovat, připravit zábal na suché ruce. I v tomto případě nechte působit asi dvacet minut.

Vlasovou kůru z jogurtu rovněž připravíte jednoduchým způsobem. Do jogurtu přidejte kokosový olej a aloe vera a budete překvapeny, jak účinná taková vlasová kůra bude. Vlasy získají díky vitaminům žádanou výživu, budou lesklé a rovněž budou méně padat. Protože jogurt, jak už víme, hydratuje, z takové kůry bude profitovat i pokožka hlavy.

Jogurt je zkrátka multifunkční a můžete si z něho vyrobit kosmetické produkty prakticky na celé tělo, a udělat si tak doma svoje vlastní kosmetické studio. Dále čtěte: Efekt větších očí. Stačí se naučit pár správných kosmetických tahů.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...