Neotřelé nehty. Zkuste metodu ombré nebo babyboomer

 Krása 
26. května 2021 14:45 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Babyboomer vypadá na nehtech velmi něžně Depositphotos
Pěstěné nehty sluší každé ženě. Pokud vás jednobarevné nehty už nudí a po nalepovacích ornamentech či kamíncích netoužíte, vyzkoušejte metodu ombré nebo babyboomer. Obě tyto specifické úpravy mohou vypadat něžně, hravě i sexy.

Obě metody jsou si v zásadě velmi podobné. Ombré efekt spočívá v tom, že nehty vystínujete s pozvolnými přechody jednotlivých barev. Z ombré pak vznikl babyboomer, který se vyhranil svou barevnou kombinací, kdy jemná růžová barva u lůžka nehtu přechází v koncích v sytě bílou. A proč tato metoda nese název babybomer? Je  inspirována generací Baby boomers, kterou tvořily ženy narozené po válce mezi 40. až 60. léty, které si velmi zakládaly na upravených a elegantních nehtech.

Babyboomer

Jestliže máte rády nenápadný styl, bude pro vás metoda babyboomer jako stvořená. Jde o velmi vkusný a elegantní způsob manikúry, který má kořeny v oblíbené decentní francouzské manikúře. Na rozdíl od ní je ale modeláž podstatně složitější a náročnější na tvoření. Zjednodušeně se dá říct, že výsledek vypadá jako francouzská úprava, ale do ztracena, bez ostrých přechodů.

Tvořit se dá jak z obyčejného laku, tak i gel laku a babyboomer vypadá dobře i na akrylových nehtech. I když práce s obyčejným lakem je zřejmě nejsnazší, je třeba počítat s tím, že takovýto lak nevydrží moc dlouho hezký a brzy může vzít vaše snažení za své.

V prvé řadě si pořiďte speciální ombré houbičku a obrňte se trpělivostí. Na dokonale vytvarovaný a připravený nehet naneste nejprve lak v nude odstínu. Díky němu budou mít nehty pěkně ucelený vzhled. Na houbičku pak naneste dva různé odstíny (růžový a bílý) tak, aby dole byl tmavší odstín a směrem ke špičce nehtu světlejší, tedy bílý. Houbičku otiskněte na nehet a nechejte zaschnout. Vytvořte takto dvě až tři vrstvy. Nakonec své dílo přetřete bezbarvým lakem. Podobným způsobem se postupuje i v případě odolnějších gel laků. Každou vrstvu v tomto případě nechejte vytvrdnout v UV či LED lampě. Při práci oceníte také chránič nehtové kůžičky, který na závěr jednoduše sloupnete.

Tip: Kdo chce, může si ještě kromě houbičky vypomoci štětečkem. Pomocí něj lze jednotlivé barvy zvýraznit a doupravit dle představ. Práce se štětečkem už ale vyžaduje více cviku.

Ombré

Efekt ombré vytvoříte stejně jako v případě babyboomer, jen s tím rozdílem, že můžete volit odvážnější barevné kombinace. Zajímavě vypadají varianty dvou barev, kdy jedna je jen o něco málo tmavší či světlejší, ale klidně můžete zvolit i hravou formu vytvořenou ze dvou či více pastelových odstínů. Je to jen na vás. K dostání jsou i celé kompletní sady určené k ombré zdobení nehtů. Pokud si však na tento styl netroufnete samy, obraťte se na profesionální manikérku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu