Proč je veganský lak na nehty lepší a jak s ním zvládnete manikúru

 Krása 
04. července 2021 10:39 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Veganské laky neobsahují žádné toxické látky Depositphotos
Víte, co všechno obsahují běžné laky na nehty? Je to celá řada nehezkých přísad, mezi něž patří formaldehyd, dibutylftalát a v neposlední řadě toluen, který dělá lak hladkým. A to jsou všechno toxické přísady.

A to je jeden z důvodů, proč jsou veganské laky na nehty stále oblíbenější, stejně jako se to děje u dalších kosmetických produktů. Ale aby byl veganský produkt považován za skutečně veganský, nesmí obsahovat žádné přísady nebo vedlejší produkty živočišného původu. A poslední důležitá věc, pokud má jít o pravý veganský produkt, pak nesmí ani být testován na zvířatech.

Co obsahují běžné laky na nehty

Je to docela ošklivý seznam. Kromě formaldehydu, dibutylftalátu a toluenu většina laků na nehty obsahuje rovněž přísady od různých zvířat, jako jsou brouci nebo rybí šupiny. Například karmín (běžná přísada používaná pro červený pigment), je získáván ze skořápek parazitního hmyzu cochineal (Dactylopius coccus Costa), zatímco guanin (běžná přísada používaná pro lesk), je získáván z rybích šupin. Kyselina olejová, odvozená ze živočišného tuku, je další běžnou přísadou používanou jako zahušťovadlo.

No a pak jsou v běžných lacích rovněž látky jako ethyl tosylamid, který se dokonce nesmí v Evropě používat, nebo xylen, o kterém je známo, že způsobuje poškození nervového systému a podráždění celého těla. A v neposlední řadě laky obsahují také parabeny, široce používané ve výrobcích v kosmetickém průmyslu od šamponů po pleťové vody. Vědecké studie naznačují (ale nepotvrzují), že parabeny mohou narušit hormony v těle a poškodit plodnost a reprodukční orgány a zvýšit riziko rakoviny. 

V čem jsou výhody veganských laků na nehty

Především si můžete být jistí, že při výrobě laku nebyla použita ani poškozena žádná zvířata. Zadruhé jsou velmi bezpečné, protože z nich do pokožky nepronikají chemikálie. Veganské laky nezpůsobují nežádoucí reakce ani nepoškozují samotné nehty.

Navíc rozdíl například v tom, jak dlouho lak na nehtech vydrží, prakticky neexistuje. Mnoho veganských laků na nehty vydrží až dva týdny, přičemž barva se nijak nemění, jak si někdo může myslet. Lakování nehtů veganskými laky není nijak odlišné od lakování běžnými laky, takže to, jak dlouho vám skutečně vydrží, záleží pořád na kvalitě aplikace a použití základu i vrchního nátěru pro utěsnění.

V neposlední řadě je dobré vědět, že nabídka barevných odstínů veganských laků není nijak zásadně omezená, takže každá žena i mezi veganskými laky najde svůj oblíbený odstín. Dále čtěte: Nejnovější trendy v manikúře pro letošní léto.

Zdroj info: Editorialist.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...