Sluneční paprsky se významně podílejí na pigmentaci. V boji proti nim pomůže aloe vera i zelený čaj

 Krása 
13. června 2021 07:45 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Pigmenty se mohou vyskytnout kdekoliv  Depositphotos
Pigmentové skvrny nejsou nebezpečné, ale mohou být výrazné a nevzhledné. Mají různé tvary a odstíny. Některé mohou být velmi tmavé a jiné méně. Jejich odstranění je obtížné, ale není nemožné. Nemusí se vám to povést hned, ale za poměrně krátkou dobu se dají alespoň zesvětlit. Vystačíte si pouze s přírodními prostředky. Jaké budete potřebovat?

Pigmentací se označuje zbarvení kůže, ve které hraje hlavní roli melanin. Jde o pigment, který zodpovídá za barvu pokožky. Kožní buňky vytvářejí melanin, který má za úkol chránit pokožku před UV zářením.

Rozložení melaninu po celém těle bývá většinou rovnoměrné. Když se však v určité části pokožky začne objevovat více melaninu, kůže na daném místě ztmavne a vznikne pigmentová skvrna. Pokud se často vystavujete slunci, patrně se pigmentům zcela nevyhnete. Můžete se jich však pokusit zbavit následujícími způsoby.

Aloe vera

Aloe vera má blahodárné účinky na pokožku. Obsahuje vitaminy, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a steroly. Má protizánětlivé účinky, posiluje imunitní systém a také zklidňuje podrážděnou pokožku. Bude se vám hodit, když se v létě spálíte. V aloe vera také najdete barbaloin, což je přírodní sloučenina, která dokáže zesvětlit pokožku.

Její účinky potvrzuje i studie z roku 2012. Více informací si o ní můžete přečíst zde. K boji proti pigmentům použijte stoprocentně přírodní gel z aloe vera. Potřete si s ním postižená místa těsně přes spaním a ráno ho opláchněte teplou vodu. Opakujte každý den, dokud pigmentová skvrna nezmizí nebo alespoň nezesvětlá.

Zelený čaj

Zelený čaj můžete využít na různé neduhy. Má dezinfekční účinky a podobně jako aloe vera posiluje imunitu. Navíc dokáže snížit krevní tlak a funguje jako prevence před vznikem infarktu. Listy zeleného čaje obsahují chemickou sloučeninu epigallokatechin-3gallát, která pomáhá blokovat procesy v buňkách, které vedou k nadměrné pigmentaci.

Sáček zeleného čaje zalijte horkou vodou a nechte zhruba pět minut louhovat. Poté jej vyjměte z vody, nechte vychladnout a potřete s ním pigmentové skvrny. Chvíli ho nechte na pokožce působit. Proceduru opakujte dvakrát denně, dokud nezpozorujete změny na kůži. Přečtěte si také, jak bezpečně urychlit opálení pokožky a získat krásný bronzový odstín.

Jogurt

Jogurty obsahují živé kultury, které napomáhají obnovit střevní mikroflóru a podpořit zdravé zažívání. Můžete je však využít i k zesvětlování pigmentových skvrn. Kyselina mléčná, kterou v jogurtech můžete najít, má totiž schopnost bojovat proti pigmentaci, což je jeden z důvodů, proč je poměrně běžnou součástí chemických peelingů. Naneste jogurt přímo na pigmentové skvrny a nechcete chvíli působit. Opakujte minimálně jednou denně.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Přítel Olivie Newton-John zmizel a nikdo si toho nevšiml. Dodnes jde o jednu z největších záhad

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Aerocon bude dvakrát větší než superjumbo a bude to létající hotel pro tři tisíce pasažérů. Létat...