Kočičí kouřové líčení je nejnovější comeback. Naučte se jej v několika krocích

 Krása 
11. června 2021 08:40 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Šedesátkový trend je hitem současného make-upu Depositphotos
Poslední dobou se vrací jeden trend za druhým. Proč tomu tak je? Protože se zkrátka na poli módy a krásy v minulých desetiletích odehrály zásadní věci. A teď jsou tu zpátky i šedesátky v podobě kouřových kočičích očí.

V poslední době je kočičí kouřové líčení doslova všude. Inspirováno je šedesátými léty, kdy s tímto typem make-upu přišla filmová bohyně Brigitte Bardot. Je sexy, přitom jej snadno vytvoříte a taky se ho snadno zbavíte.

Legendární trend

Oční make-up je v 60. letech stejně důležitý jako zvonové kalhoty. Upjatý vzhled z předchozího desetiletí nahradily tmavé oční stíny ve výrazné grafické linii, popřípadě barevné oční stíny a samozřejmě spousta řasenky. To byly šedesátky.

Sama Brigitte Bardot vytvořila z kouřových kočičích očí jeden z nejvýraznějších vzhledů šedesátých let. V kombinaci s jejími blond vlasy a ostatním neutrálním líčením dodávaly tmavé oči této ikonické herečce look, který se prakticky stal jejím poznávacím znamením.

"Kouřový stín doplňuje černou linku a vaše oči budou vypadat větší,“ vysvětluje vizážistka celebrit Erin Parsons. Navíc se nemusíte vůbec bát, že byste samy doma takové líčení nezvládly.

Jak doma vytvoříte kočičí kouřové oči

Chcete-li vytvořit svou vlastní kouřovou verzi sexy kočičích očí z 60. let, radí Parsons nejprve položit bázi, tedy základ po celém víčku, než začnete s nanášením vlastních stínů. Ty následně naneste na víčka, ne přes celé oči, tedy ne až k obočí. Pak vezměte nevoděodolnou tužku (to je zásadní) a nakreslete odstupňované "křídlo" se zaměřením na vytvoření hloubky ve vnějším rohu. Pokud máte potíže s pevností vaší ruky, stabilizujte svůj loket na pultu nebo stole. To vám výrazně pomůže.

Poté uchopte štětec a čerstvě namalovanou linku jím rozmažte, abyste dosáhly kouřového efektu. Nevoděodolná tužka se bude rozmazávat mnohem snadněji, takže vás nečeká nic složitého.

Nakreslete a rozmazejte linku i pod spodní řasy. Můžete k nakreslení linek použít gelové tužky, které se vám budou opravdu snadno rozmazávat. To vše pak ještě vezměte jednou, tentokrát tekutou tužkou, aby linky "křídla" kolem vašich očí byly opravdu výrazné.

Pak už je čas na řasenku, opravdu hodně řasenky, ideálně takové, která prodlužuje řasy. Můžete také použít umělé řasy, které vašim kočičím očím dodají opravdu ďábelský look. Dále čtěte: Přirozeně dlouhé řasy a dokonale upravené obočí vám zajistí kosmetické procedury Lash filler a Brow filler.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Uplynulo 40 let od smrti Louise de Funèse. Právě on inspiroval režisérku k natočení slavné komedie Tři...

Styl

Coreorgasmus je cvičení s orgasmem, kterého jsou nyní sociální sítě doslova plné

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte