Domácí barvení. Mnoho žen dělá pořád chyby, kvůli nimž si ničí vlasy

 Krása 
01. listopadu 2021 11:15 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
I doma obarvené vlasy mohou vypadat jak od kadeřníka Pixabay
Ne každá žena má čas nebo finance na to, aby chodila pravidelně ke kadeřníkovi. A tak se pouští do domácího barvení. Pokud ale nevíte, jaký je opravdu správný postup domácího barvení, můžete svým vlasům hodně ublížit.

Je zcela jasné, že každý kadeřník vám striktně doporučí, abyste se barvila pouze v salonech a profesionálními barvami. Ale jsou situace, kdy prostě musíte sáhnout i po domácí variantě. Jak to udělat co nejlépe a téměř profesionálně? 

Správný výběr

Nejdůležitější krok tkví ve správném výběru barvy. Ta totiž musí být nejenom kvalitní, ale především odpovídat vašemu typu a hustotě vlasů. Máte-li šediny, potřebujete sáhnout po permanentní barvě, naopak pro dodatečné tónování vám stačí koupit přeliv nebo barevný šampon. V obchodech se také můžete setkat s demi a semipermanentními barvami. To znamená, že jsou prakticky bez peroxidu nebo amoniaku a z vlasů se postupně vymývají. Na druhou stranu dokáží zakrýt i šediny.

Odstín

Potřebujete-li si dobarvit odrosty, zvolte takový odstín, který je nejpodobnější vašim vlasům v délkách. Tolerance je plus minus dva odstíny. Kromě odstínu je potřeba popřemýšlet o množství barvy, které budete potřebovat. Nositelkám dlouhých a hustých vlasů určitě nebude stačit jenom jedno balení, ale alespoň dvě.

Nemyjte si vlasy

Spousta žen dělá před barvením zásadní chybu. A tou je, že si před ním umývají vlasy. Kvůli tomu vám nejenom může hůře chytnout barva, protože vlasy obsahují zbytky přípravků, ale také máte čerstvě odmaštěnou pokožku hlavy, která by mohla mít nepříjemnou reakci na barvu. Proto si aspoň dva dny před barvením vlasy nemyjte a v den barvení nepoužívejte žádné vlasové přípravky, a to ani suchý šampon.

Nebarvěte délky

Pokud neproděláváte kompletní změnu barvy, nenanášejte nikdy barvu do celé délky vlasů, ale jen na odrosty. Do délek ji vetřete až ve chvíli, kdy si barvu vymýváte a můžete ji lehce naředit barvou, napěnit a teprve dát po celém vlasu. Nová barva by jen zbytečně vlas vysušovala, především konečky. Pokud vás trápí roztřepené konečky, můžete dělat jednu z následujících chyb, o nichž jsme psali zde.

Začněte vzadu

I když je barvení přední části kolem obličeje jednodušší, začněte vždy od týlní strany. Proč? Vlasy kolem obličeje bývají sušší, a barva tak na ně mnohem lépe a rychleji chytá. A přeci jen nějakou dobu to trvá, než se dostanete do zadní partie, takže by se mohlo stát, že v přední části bude vaše barva tmavší než v zadní.

Důkladné vymytí

Barva potřebuje nejenom určitou dobu na působení, ale také je potřeba ji důkladně z vlasů vymýt. Proplachování vodu byste měli dělat do té doby, dokud vám z nich nepoteče čistá voda. Celou péči zakončete tím, že použijete nejenom šampon, ale především kondicionér, který vlasové vlákno uzavře a barvu v něm udrží. Co se týká přípravků, používejte jen takové, které jsou určené pro barvené vlasy. Rozhodně se nehodí šampony hloubkově čisticí nebo ty proti lupům, které zkracují trvanlivost barvy.

Zdroj: wikihow.com, glamour.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu