Správnou volbou plavek schováte nedostatky. Každému typu postavy sluší jiný střih

 Móda 
10. dubna 2021 10:32 / Marie Popelková
  3
📷
4 fotografie v galerii
Výběr plavek může ovlivnit celkový vzhled Depositphotos
Pokud se už pomalu chystáte na léto a přemýšlíte o pořízení nových plavek, zadržte. Než utratíte peníze za model, který se vám na pohled líbí, zamyslete se nad tím, jaký typ postavy máte. Každému totiž sluší trochu jiný střih.

Vybírat si plavky jen podle toho, zda se vám líbí, může být velmi zrádné. Spolehlivější je vybírat podle střihu, který lichotí vaší postavě. Správným výběrem vhodných plavek totiž opticky zamaskujete své nedostatky a naopak vyzdvihnete své přednosti.

Záleží na typu postavy

Je třeba si uvědomit, že každý má trochu jiné proporce. Ženy, které mají úzká ramena, ale široké boky a stehna, by se měly zaměřit na zvýraznění horní poloviny těla. Trojúhelníkovitý tvar těla nejlépe vynikne v plavkách s výrazným vrchním dílem. Vybírat můžete z podprsenek se zavazováním za krk, rovnými střihy nebo těmi klasickými.

Obrácený trojúhelník

Ženy, které mají postavu ve tvaru obráceného trojúhelníku, mají široká ramena. A právě na ně je třeba se zaměřit a odvést od nich pozornost ke spodní části těla. Ideální jsou plavky s vrškem na jedno rameno nebo se zavazováním za krk. Spodní díl plavek je dobré zvolit výrazný.

Přesýpací hodiny

Dámy, které se pyšní postavou ve tvaru přesýpacích hodin, mají tedy boky podobně široké jako ramena a úzký pas, si mohou gratulovat. Právě po tomto typu postavy většina žen sní. Slušet vám bude prakticky cokoliv, zvolit tedy můžete jakýkoliv střih či vzor. Ze všeho nejvíce vám ale padnou dvoudílné plavky, kdy spodní díl tvoří bikiny. Co se týká vrchního dílu, sáhněte třeba po podprsence bandeau, kterou tvoří rovný pruh látky. Chybu však neuděláte ani s plavkami jednodílnými. Ideální jsou pro vás monokiny, které rafinovanými průstřihy odhalí dokonalé tělo.

Jablko

Pokud máte pas širší než boky a větší bříško, máte postavu typu jablko. Ženy s touto postavou mají obvykle štíhlé nohy. Vybírat byste měly takové střihy plavek, které vám opticky zmenší bříško a prodlouží postavu. Poohlédněte se po dvoudílných plavkách, kterým se říká tankiny. Horní díl má podobu volnějšího topu. Dobře vám budou slušet také jednodílné plavky s bohatým řasením. Nebo dvoudílné plavky, které tvoří kalhotky s vyšším pasem a širokým lemem po stranách.

Hruška

Vůbec nejrozšířenějším typem ženské postavy je tvar hrušky. Dámy s postavou hrušky oplývají širokými boky a stehny a užšími rameny. Nadměrnější boky a stehna zamaskujete spodním dílem se širokým bočním plněním. Vyšší vykrojení vykouzlí prodloužení nohou. Pro vrchní díl se hodí praktické zavazovaní za krk, které přitáhne k těmto partiím pozornost.

Chlapecká postava

Jestliže máte atletickou postavu, pak je nejdůležitějším úkolem vymodelovat chybějící ženské křivky. Zaměřte se hlavně na spodní díl. Vhodné je obléct kalhotky s volány. Taktéž vám padnou kalhotky se sukýnkou.

Malá prsa

Pokud máte malá prsa, přidejte jim na objemu správnou podprsenkou. Pro malá prsa existují různé typy a střihy vrchních dílů s rozmanitými vzory. Můžete si také dovolit plavky s volány a různé zdobné detaily. Vhodné jsou pro vás bikiny trojúhelníčkového tvaru a bralette bikiny. Použít můžete také vycpávky. Existují pěnové nebo silikonové gelové, které vašemu poprsí poskytnou oporu.

Velká prsa

Jestli máte opačný problém, tedy velká prsa, soustřeďte se především na jejich dostatečnou oporu. Vybírejte si vyztuženou podprsenku s širokými ramínky a klasickým podprsenkovým střihem.

Plnoštíhlá postava

Od plnoštíhlé postavy odvádějte pozornost pomocí bohatých vzorů, barev, řasení, šňůrek a detailů ve formě korálků a ozdob. Ideální jsou pro vás jednodílné plavky, které zakryjí břicho, strie, dotvoří siluetu přesýpacích hodin a zdůrazní dekolt. Bát se nemusíte ani dvoudílných plavek s vyšším spodním dílem a vyztuženou podprsenkou.

Barva pleti

Výběr plavek podřiďte také barvě vaší pleti. Jste-li světlý typ, zvolte spíše tmavší barvy. Pokud jste opálená kráska, pak vám budou slušet pastelové a světlé odstíny. Barevnými vzory na jednotlivé partie upozorníte. Chcete-li pravý opak, vybírejte jednobarevné a tlumené barvy. Pokud chcete do léta zapracovat na zpevnění vaší postavy, pomohou vám cviky, o kterých jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum