Povahu lidí odhalí i tvar jejich obličeje, čela či temene

 Ostatní 
20. srpna 2018 08:13 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Tvar obličeje o člověku mnohé prozradí Shutterstock
Fyziognomie nebo fyziognomika je nevědecká nauka, podle níž lze podle vzhledu, zvláště obličeje člověka, rozpoznat jeho povahu a vlohy. I základní tvar obličeje na vás prozradí hodně věcí, ale pokud chcete někoho "zanalyzovat" ještě důkladněji, zaměřte se i na jeho čelo nebo tvar temene.

Podle tvaru obličeje si lidé běžně vybírají tvar brýlí nebo svůj účes. Jenže právě tvar obličeje toho v sobě ukrývá mnohem více. O tom, co o vás dokáže prozradit tvar nosu, jsme psali zde.

Tvar obličeje

Pokud máte obličej ve tvaru kosočtverce (zužuje se směrem k bradě, ale jinak je poměrně široký), jste perfekcionisté a máte dobré komunikační schopnosti. Cítíte se dobře, když máte všechny věci pěkně pod kontrolou.

Trojúhelníkovou tvář (zužuje se opačným směrem, tedy k čelu) mají obvykle lidé s uměleckým cítěním. Majitelé takového obličeje jsou citliví, ale také prchliví.

Oválný a kulatý obličej prozrazuje na svého nositele to, že si umí věci naplánovat, je praktický, ale zároveň přátelský a empatický.

Čtvercovitý tvar (je stejně široký u linie vlasů jako v oblasti dolní čelisti) mají lidé plní energie, kteří jsou průbojní a přímí.

Lidé s obdélníkovým tvarem obličeje jsou na tom podobně jako ti s obličejem ve tvaru čtverce. Navíc ještě rádi plánují, ale poněkud hůře projevují city.

Srdcovitý obličej (zužuje se k bradě a rozšiřuje u lícních kostí a směrem k čelu) mívají lidé, kteří jsou vnitřně velmi silní, průbojní, často ale neústupní. Majitelé srdcového tvaru obličeje mají také silně vyvinutou intuici.

Temeno hlavy

Pokud chcete o druhých lidech vědět co nejvíce, zaměřte svou pozornost také na jejich temeno.

Člověk s vystouplým temenem hlavy je více citově, rodinně a společensky zaměřený. Čím užší má temeno, tím méně je takový. Výška temene ukazuje na idealismus, ale ještě víc na autoritu daného člověka. Když je temeno nízké, člověk postrádá sebevědomí. Příliš vyvinuté temeno hlavy znamená zase tyranskou, autoritářskou povahu. Hodně vyvinuté temeno také odhalí ambiciózní povahu.

Vlasy

Vlasy nemusejí být jen vaší estetickou chloubou, jsou prý také měřítkem fyzické odolnosti a celkové síly. Pokud jsou vaše vlasy jemné, křehké a hedvábné, jste citliví a pravděpodobně také fyzicky křehcí, zvláště jestli máte útlou postavu. Husté hřebíkovité vlasy jsou ukazatelem vaší fyzické zdatnosti a životní vitality a nezlomnosti. Máte velké regenerační schopnosti a asi máte v životě rádi výzvy.

Čelo

Není čelo jako čelo. Některé o vás prozradí, že jste inteligentní, jiné zase poukáže na vaši kreativitu nebo smysl pro humor.

Kulaté a jakoby vypouklé čelo zpravidla znamená, že jste kreativní a skrýváte v sobě umělecký talent. Lidé s kulatým čelem jsou také velmi emotivní, ale na druhou stranu dokáží logicky uvažovat. Jejich úsudek bývá správný a zdravý.

Ustupující čelo, které se svažuje směrem k vlasové linii, mají lidé velmi racionálně založení. Člověk s takovým tvarem čela málokdy jedná impulzivně. Nositelé tohoto čela většinou neradi mluví o sobě a svých pocitech a z duše nenávidí větu "pojďme si promluvit". Jsou spíše komplikovaní, ale na druhou stranu velmi loajální. Pokud je člověk s ustupujícím čelem vaším přítelem, je to nejspíš přátelství na celý život.

Rovné čelo mívají rození diplomaté. Tito lidé nejprve dvakrát přemýšlejí, než něco řeknou, nebo dokonce začnou jednat. Mají silně vyvinutý cit pro zodpovědnost a rodinu, ale v žádném případě to neznamená, že by se neuměli bavit. I když si z večírku vždy všechno pamatují a zpravidla zachraňují situaci, mají výborný smysl pro humor a nikdy s nimi není nuda.

Široké čelo vyjevuje vaši bystrost a praktičnost – jste někdo, kdo je schopen vykonávat pilně svoje povinnosti. Vysoké čelo znázorňuje váš idealismus, ale s centrem zaměření na silné přátelství. Úzké čelo je považováno za překážku sebeuplatnění, zvláště ve společenských situacích. Naznačuje také zábrany v rodinném životě. Většinou si musíte věci pořádně promyslet. Špičaté čelo ukazuje na vaši vysokou inteligenci, tedy pokud předěl mezi čelem a vlasy není posunutý dozadu a není příliš úzký.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...