Jak funguje ženská intuice a jak s ní co nejlépe pracovat?

 Ostatní 
17. srpna 2018 15:22 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Ženská intuice skutečně existuje Shutterstock
Stalo se vám někdy, že zavoláte sestře nebo bratrovi právě ve chvíli, kdy se stalo něco špatného? Míváte někdy dojem, že ačkoliv je vlastně všechno v pořádku, váš vnitřní neklid vám signalizuje, že se může něco stát?

Ženská intuice skutečně existuje. Je to informace, kterou jsme do našeho mozku v minulosti uložili některým z pěti smyslů a kterou vyvolají náhodné situace.

Ženy a intuice

Přestože neexistuje žádná vědecká studie ani biologický důvod, proč by výhradními majitelkami intuice měly být ženy, je tato schopnost připisována hlavně jim. Odborníci ale tvrdí, že intuici máme všichni. Že je s námi ve dne v noci a ozve se, ať chceme nebo ne.

Ženy inklinují k neracionálnímu zdůvodňování svého jednání především díky zkušenostem s rolí matky. Matka se od narození dítěte neustále učí předvídat, co se může stát, její trénink je tedy natolik přirozený, že i mezi dospělým dítětem a matkou funguje určitá telepatie.

Ženy a telepatie

Matka velmi často neomylně pozná, že se s její dcerou či synem něco děje. Není proto žádná magie v tom, když vám vaše matka zavolá právě ve chvíli, kdy doma prožíváte vrchol partnerské krize nebo onemocníte. Jaký vztah máte s vaší matkou? Tento seznam vám hodně napoví. Čtete více.

Intuice je přirozená vlastnost, která nám umožňuje při rozhodování vzít v potaz také všechny dojmy a minulé zkušenosti, na které si při racionálním rozhodování ani nemáme šanci vzpomenout. Vždyť celou řadu zkušeností ze svého života si ani nevybavíme, přesto je naše smysly zaznamenaly a mozek vyhodnotil. Mnohé vnitřní pocity bývají také varovnými signály našeho těla. Neodůvodněná nervozita, napětí či naopak únava a nepochopitelná slabost mohou signalizovat oslabení těla nebo přicházející nemoc. Víte, že jako děti máme některé schopnosti, které věkem ztrácíme? Psali jsme před časem.

Intuici můžete posílit

Příroda nám nadělila takzvaný šestý smysl a my mnohdy děláme, co můžeme, abychom ho umlčeli. Místo toho by bylo užitečnější:

  • Naslouchat svým pocitům. Jak a proč se cítíte, je signál, který vám tělo vysílá proto, že k tomu má nějaký racionální důvod.
  • Vyjadřovat své pocity nahlas. Máte "tušení"? Ven s ním, můžete tím někomu pomoci.
  • Chovat se podle toho, jak se cítíte. Potlačovat dlouhodobě smích, pláč, hněv nebo radost způsobuje ohromný stres.
  • Smířit se s tím, že můžete být záhadou sami pro sebe.
  • Nikdy neměnit své rozhodnutí udělané na základě silného tušení. Když půjdete proti svému přesvědčení, nedopadne to dobře.
  • Naslouchat "tušením" v práci i doma. I v exaktním povolání mají své místo intuitivní postupy.
  • Nesnižovat hodnotu své intuice a neposmívat se vlastním emocionálním pohnutkám a motivům. Když si nebudete vážit svých pocitů, nebudete si vážit ani sebe sama.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...