Elektronické dárky pro dobrý školní start

 Ostatní 
01. září 2018 08:31 / Bronislava Silná
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kvalitní kalkulačka je na některých školách nutností Shutterstock
Technicky orientovaného školáka mohou potěšit různé elektronické dárky. Přinášíme základní tipy pro jejich výběr. Navíc vhodně zvolený dárek může motivovat k dobré školní práci.

Záměrně vynecháváme otázku nákupu mobilního telefonu, protože tomu se školy brání a mnohé už zavedly povinnost jeho ukládání ve školní skřínce, takže o něm nemá smysl ani s počátkem nového školního roku uvažovat. 

Fleška

Správně USB Flash disk je samozřejmě všeobecně známým předmětem. Jeho nákup pro žáka či studenta zmiňujeme zejména proto, že umožňuje přenášet do školy a ze školy různé práce. Rozepsané textové soubory i programy. Směrem do školy na flešce může žák přinášet prezentace, které dostal za úkol. Jde o velmi užitečnou pomůcku, která se ale také snadno ztratí. Vybírejte takovou, kterou si může váš potomek připevnit ke klíčům a ze které nebudou odpadávat různé krytky.

Kalkulačka

Protože nesmí děti používat ve škole mobilní telefon, je velmi často potřeba, aby měly dobrou kalkulačku. Na trhu je celá řada modelů. Vyberte takovou, která bude mít více funkcí, než kolik je aktuálně zapotřebí. Vydrží vašemu dítěti déle. Také doporučujeme kalkulačku s dobrým pouzdrem, které ji ochrání a udrží v provozu co nejdéle. Jestliže má vaše dítě programátorské sklony, vyberte klidně takovou, na které může svůj talent realizovat.

Externí disk

Jsou školy kde se přenášejí i větší soubory či dokonce více větších souborů. V takovém případě může být velmi dobrým dárkem třeba externí disk. Ten je užitečný i pro různá další zálohování, pro přenos většího množství fotografií či videí. Pokud se ve škole něčím takovým zabývají, uvažujte i o tomto dárku. Protože je finančně nákladnější, bude vhodný zejména pro ty žáky, kteří mají v období začátku školy narozeniny či svátek.

Sportovní náramek

Jestliže má dítě blízko ke sportu, možná by ocenilo šikovný sportovní náramek. Poslouží jako hodinky a současně bude evidovat počet kroků, sportovní aktivity a třeba ještě srdeční tep. Pohyb je přitom něco, co dnes děti potřebují. Náramek k většímu pohybu vybízí, a to je dobře. Některé náramky nestojí ani mnoho peněz, takže jde o dobrou investici. Více o těchto zařízeních si můžete přečíst v článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný