Bílý jogurt se hodí nejen v kuchyni. Pomáhá s krásou i zdravím

Bílý jogurt má rozmanité využití
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
03. dubna 2019 09:35 / Shutterstock
  8   0
O univerzálnosti bílého jogurtu v rámci kuchyně netřeba provádět rozsáhlé studie. Skvěle se hodí jako základ snídaně, do salátů nebo třeba pomůže při křehčení naloženého masa.

Jeho využití je ale mnohem širší. Své místo má v kosmetickém odvětví, stejně jako v medicíně.

Kouzlení v kuchyni 

Každá hospodyňka by mohla spatra povykládat několik receptů, jak bílý jogurt v kuchyni využívá. Někdo si z něj vyrábí vlastní domácí jogurt, další jej přidává do marinády při nakládání masa, aby bylo ve finále křehčí a jemnější. Zkušenější kuchařky z něj dokonce umí vyrobit skvělý domácí smetanový sýr.

Rozjasněte svou pleť

Věděli jste ale, ale že se dá jogurt využít také jako kosmetický přípravek? Skvěle například pomáhá při zjemnění a hydrataci rukou. Stačí jej v malém množství nanést na hřbet ruky a nechat chvíli působit. Poté jej opláchněte a můžete se radovat z výsledku.

Bílý jogurt také skvěle rozjasňuje unavenou pokožku. Stačí si jej místo masky nanést na patnáct minut na umytý obličej, který rázem získá svěží vzhled. S tím vám může pomoci také perlivá voda.

Pohlaďte své bříško

Také v medicíně, respektive lidovém léčitelství, má bílý jogurt svou neotřesitelnou pozici. Měli byste ho zařadit do svého jídelníčku, pokud trpíte trávicími problémy, nebo také v případě, že užíváte antibiotika. V obou případech dokáže bílý jogurt doslova pohladit vaše střeva díky obsahu živých kultur.

Jogurtové bakterie výborně prospívají také ženskému pohlavnímu traktu. Pokud trpíte na časté vaginální záněty, měly byste bílý neslazený jogurt konzumovat co nejčastěji. Někteří lékaři dokonce doporučují jeho lokální nanášení do oblasti pochvy.

Zahojte svou pokožku

Bílý jogurt také pomáhá hojit popáleniny. Ať už jste k nim přišli při vaření, nebo třeba na dovolené po dlouhém pobytu na sluníčku, jogurt vám uleví. Musí být však plnotučný, ideálně řeckého typu.

Obvykle stačí jej na místě nechat působit okolo patnácti minut, ale klidně jej tam nechejte i déle. Svým složeném dokáže z těla doslova vytáhnout horkost, což oceníte zejména na dovolené při zasažení větší tělesné plochy.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Dům a zahrada

U venkovního posezení by neměl chybět krb. Pomůže dotvořit nádhernou atmosféru

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu