Olej z vlašských ořechů: Nenápadný všelék s obrovskou léčivou silou

 Ostatní 
05. listopadu 2019 10:16 / Monika Thomsonová
  4
📷
4 fotografie v galerii
Nenápadný všelék s velkou léčivou silou Depositphotos
Právě v podzimním období máme kolem sebe dostatek vlašských ořechů, které jsou rozhodně vítanou součástí každého jídelníčku. A co olej z vlašských ořechů? Pravdou je, že jde o velkého pomocníka při péči o zdraví i krásu. Víte, co všechno umí?

Někdo používá vlašské ořechy jen na pečení, zejména vánočního cukroví, ale to kje obrovská škoda. Obsahují totiž tolik zdraví prospěšných látek, že bychom je měli jíst během celého roku.

Z vlašských ořechů se z nich připravuje i velmi kvalitní rostlinný olej, který je vhodný pro vnější i vnitřní použití. Má spíše řidší konzistenci, žlutou barvu, někdy i se nazelenalým odstínem a výraznou oříškovou chuť.

Jak využívat ořechový olej?

Na smažení na oleji z vlašských ořechů rovnou zapomeňte. Tímto způsobem byste ho spíše zničili a své zdraví vůbec nepodpořili. Ořechový olej je ideální využívat zejména ve studené kuchyni. Dodá jedinečnou chuť zeleninovým či ovocným salátem. Můžete ho přidat do jogurtů i kaší, případně jím dochuťte již hotovou omáčku nebo polévku.

Co všechno nabízí našemu tělu?

V první řadě musíme zmínit, že je zdrojem důležitých nenasycených mastných kyselin, čili zdravých tuků a stejně i vitamínu E či více minerálů. Lidský organismus pozitivně ovlivňuje v mnoha směrech.

  • Díky svému složení podporuje správnou činnost nervového systému, přičemž blahodárně ovlivňuje paměť i koncentraci.
  • Do svého jídelníčku by olej z vlašských ořechů měli zařadit jedinci, kteří potřebují normalizovat hladinu svého cholesterolu i krevního tlaku.
  • Pročišťuje cévy, podporuje jejich pružnost a celkově příznivě ovlivňuje krevní oběh a je zároveň vítaným pomocníkem při prevenci zákeřných kardiovaskulárních onemocnění.
  • Může pomoci snížit riziko vzniku problémů s křečovými žilami.
  • Podporuje proces trávení a eliminuje zácpu i plynatost.
  • Přispívá tak i k prevenci rakoviny střev.
  • Kromě toho může přispět ke zlepšení imunity, krvetvorby i činnosti štítné žlázy.

Nenápadný všelék s velkou léčivou silou

Přestože se obvykle hovoří zejména o účincích oleje z vlašských ořechů při vnitřním užívání, nemusíte se ho bát používat i zevně.

Je perfektní na masáž kloubů a celkově pohybového ústrojí a pomůže snížit bolest svalů i kloubů.

Zamiluje si ho i vaše pokožka. Má protizánětlivé účinky, a proto je velkým pomocníkem při různých kožních problémech. Podporuje hojení ran i vředů a zlepšuje stav pokožky postižené ekzémem či lupénkou.

Olej z vlašských ořechů se hodí pro suchou a stárnoucí pleť a pokožku těla. Může pomoci při prevenci vrásek v okolí očí. Klidně jím nahraďte klasický krém.

Kromě toho tento olej skvěle vyživí i vaše nehty. Stejně ho budou milovat i vaše vlasy, kterým dokáže vrátit přirozený lesk. Kapičky oleje z vlašských ořechů můžete vmasírovat přímo do pokožky hlavy, případně ho přidejte do kondicionéru či šamponu. Jeho složení zabezpečuje skvělou výživu pro vlasy. Proč je důležité ořechy před konzumací několik hodin namáčet? Psali jsme zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít