Poznejte, zda váš protějšek nepředstírá emoce. Zda jsou partnerovi city skutečné, prozradí nevhodné reakce nebo řeč těla

 Vztahy 
18. ledna 2024 09:09 / Ema Maxová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Poznejte, jestli to s vámi partner partner myslí vážně a své emoce jen nepředstírá Pixabay / Valentin Tikhonov
Předstírání emocí je častější, než si myslíme. Ne vždy je možné tyto náznaky rozpoznat. Existují však určitá znamení, která vám napoví, zda jsou partnerovy city skutečné, včetně toho, jestli je skutečně zamilovaný.

V mnoha situacích předstíráme určité emoce, abychom nezranili cítění toho druhého. Stejně tak se chováme ve společenských kruzích, kdy předstíráme zájem či projevujeme jakousi očekávanou zdvořilost. Nemělo by tomu tak být ve vztazích. Pokud jeden z partnerů předstírá skutečné city, může tím druhému opravdu ublížit.

Psychologové nazývají tento typ předstírání „povrchovým jednáním“. I když je někdy pochopitelné, že nechcete dát najevo své city, časem to může napáchat spoustu škody.

Co když předstírá city někdo, koho máte rádi? Jak přesně poznat, že nejedná fér? Tyto čtyři náznaky vám napoví.

Emoce a situace spolu nijak nesouvisí

Usmívá se váš protějšek, přestože se bavíte o něčem negativním nebo působí podezřele sebevědomě? Pak jeho úmysly nejsou zrovna čisté a nejspíše vás tahá za nos. Když se stane něco negativního, je naprosto přirozené reagovat negativním pocitem. Všechno ostatní vypadá neautenticky a falešně.

Známky stresu

Máte pocit, že váš protějšek není ve své kůži? Jeho chování většinou doprovází mírné chvění v hlase, zpocené ruce nebo pohled vyhýbající se očnímu kontaktu. Z řeči těla celkem rychle poznáte, zda pocity a činy pouze předstírá, nebo to myslí upřímně. „Všechno herectví má emocionální dopady, které se projeví ve formě malých ‚úniků‘ neverbálního stresu,“ vysvětluje psycholožka Susan Krauss Whitbourne.

Skryté pohnutky

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé předstírají pocity, je to, že po něčem prahnou. Stává se tedy, že zejména na rande se obě strany chtějí ukázat v tom nejlepším světle. Do jisté míry je to naprosto normální. Pokud však jedna strana začne předstírat lásku, například kvůli vyhlídce na sex, pak je druhá strana využívána a tahána za nos.

Intuice vám napoví

Stará dobrá rada. Dejte na vlastní pocit. Pokud se cítíte nesví, popadá vás náhlá nevolnost nebo vám v hlavě bliká jasné červené světélko, je něco špatně. Problémem je, že se snažíte problém bagatelizovat nebo se přesvědčit, že si jej pouze vymýšlíte. Ale ten první pocit je většinou ten správný. Řiďte se intuicí.

Autorský článek, další zdroj: psychologytoday.com

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy