Nápoj, který zatočí s cukrovkou. Změny uvidíte již za pár dní

 Zdraví 
04. března 2018 09:18 / Monika Thomsonová
  4
📷
4 fotografie v galerii
Udělejte si v pohodlí domova nápoj, který vám dopomůže ke snížení hladiny cukru v krvi Shutterstock
Je jednou z nejrozšířenějších civilizačních chorob. Cukrovka se netýká pouze starších lidí, ale čím dál tím více jí trpí i mladší osoby a děti. Pokud s ní bojujete i vy, oceníte nápoj, který dokáže dát zvýšené hladiny cukru v krvi do pořádku.

Cukrovka je porucha metabolismu, kdy lidský organismus neumí správně přeměňovat cukr v krvi a jeho hladina se pak neúměrně zvyšuje. Tehdy se hovoří o hyperglykémii, která je způsobena vadnou produkcí inzulínu a jeho nedostatkem v organismu. Aby tělo mohlo správně přeměňovat glukózu, která mu dodává energii, potřebuje organismus právě inzulín - hormon, vytvářející se ve slinivce břišní. Jak poznáte, že jste onemocněli cukrovkou? Dozvíte se v našem jiném článku.

Pokud trpíte cukrovkou, pravděpodobnou příčinou může být nadváha, genetika, užívání některých léků, zvýšená produkce některých hormonů, zvyšujících hladinu glukózy v krvi či zánět slinivky břišní.

Nápoj, který zatočí s cukrovkou

Udělejte si v pohodlí domova nápoj, který vám dopomůže snížit hladinu krevního cukru na normální hodnoty. Jeho příprava je velmi jednoduchá.

Co budete potřebovat?

  • 1 zelené jablko
  • 2 mrkve
  • 150 g špenátu
  • 2 stopky řapíkatého celeru

Jablka jsou celkově vhodná pro diabetiky, obsahují hodně vlákniny, draslík a vitaminy. Špenát patří mezi listovou zeleninu, která podle výzkumníků zlepšuje inzulínovou citlivost a přispívá ke stabilitě hladiny glukózy v krvi. O špenátu a jeho senzačních účincích na naše tělo jsme psali více před časem. Prospěšný je i celer, který obsahuje glykokvín, tedy látku s podobným účinkem jako inzulín, která snižuje hladinu cukru v krvi.

Postup

Omyjte a oloupejte jablko a mrkve. Nezapomeňte z jablka odstranit semena. Potom dejte všechny suroviny do mixéru a rozmixujte. Máte chutný nápoj, který je navíc i léčivý. Abyste jeho účinky využili na maximum, užívejte nápoj každé ráno na lačno. Výsledkem by měla být snížená hladina cukru v krvi a hypertonikům by se měl současně snížit i krevní tlak. A co je hlavní, uděláte něco pro zdraví.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město