Zima je vhodné období pro léčbu skořicí. Jak ji užívat a na co zabírá?

 Zdraví 
16. ledna 2019 13:39 / Bronislava Silná
  0
📷
4 fotografie v galerii
Skořice nemusí být jen voňavým kořením Pixabay
Skořice není jen koření. Skořice je lék. A protože se objevují stále nové a nové poznatky o účincích skořice, je dobré zmínit, na které nemoci je možné ji použít.

Skořice patří k zimnímu období už od pradávna. Přidává se do pečiva, dochucuje čaj a další pokrmy. I krupičná kaše se jí se skořicí. Je za tím zkušenost předků, kteří věděli i o léčebných účincích skořice. Ale aby začala léčit, musíme dodržet určitý postup.

Kolik a jak dlouho

Různé studie a články se liší v názoru, kolik skořice je vhodné denně konzumovat. Shoda panuje ale v tom, že pokud chceme vnímat opravdu zásadnější léčebné účinky skořice, měli bychom ji používat alespoň 40 dnů. Pak je doporučováno užívání na měsíc přerušit a pokračovat zase dalším čtyřicetidenním obdobím. Jsou ale účinky, které se dostaví i pří jednorázové dávce.

Pokud jde o doporučené množství, kolísá mezi jednou kávovou lžičkou denně a třemi lžičkami denně. Bude vhodnější začít menším množstvím a postupně v případě potřeby množství mírně navýšit.

Jak užívat

Většina receptů počítá s kombinací s medem, který je sice sladký, ale sám o sobě také obsahuje různé léčivé látky a spolu se skořicí tvoří kombinaci, která je tělu prospěšná. Jestliže se programově vyhýbáte cukru, můžete pochopitelně množství medu v jednotlivých receptech snížit nebo i med vynechat a přidávat skořici do čaje či pokrmů. Důležité je užívat opravdu dlouhodobě a pravidelně. Zvlášť pokud má působit i na závažnější stavy. Na běžné prohřátí organismu stačí i jednorázová dávka. Větší dávka s medem v horké vodě pak umí snížit cholesterol až o deset procent. Při nachlazení přidejte ještě citron.

Na co zabírá

Skořice má překvapivě široký záběr. Působí antioxidačně a antibioticky. Díky tomu udržuje v dobré kondici naše cévy. Poněkud ředí krev a brání tak vzniku krevních sraženin. Její protizánětlivé účinky se pak odrazí na působení proti zánětu močového měchýře a močových cest, působí proti nachlazení. Další látky obsažené ve skořici jsou zase odpovědné za zlepšení imunity, za snížení cholesterolu a hladiny cukru v krvi. Toto voňavé koření dokonce působí proti některým druhům rakoviny. Skořice je v neposlední řadě také afrodiziakum. Prohřívá tělo a užívat by ji měli i ti všichni, kdo si stěžují na studené ruce či nohy. Skořice vás umí zbavit bolestí při artritidě a upravuje trávení. Mohly by vás také zajímat podobně bohaté účinky vavřínu, o kterých si můžete přečíst zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu