Zápach vašeho těla může signalizovat vážnou nemoc: Na co si dát pozor?

 Zdraví 
25. září 2019 13:14 / Monika Thomsonová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kdy zápach je ještě normální a kdy už představuje problém?  Shutterstock
Za normálních okolností, pokud jsme zdraví, náš zápach je víceméně neutrální. Změna nastává pokud jsme nemocní a v těle probíhají mnohé reakce, jejichž výsledkem je charakteristický pach. Některý typ zápachu však může signalizovat vážnější onemocnění.

Zajímavostí je, že psi, kočky, a dokonce i jiná zvířata dokáží na základě změny jeho osobního pachu onemocnění u člověka vycítit. Ale který zápach je ještě normální a který už představuje problém? Sestavili jsme seznam nejčastějších zápachů, při kterých byste měli zpozornět.

Aceton - ketonurie

Asi nejznámější zápach je acetonový, který je charakteristický pro moč cukrovkářů. Za normálních okolností se totiž aceton v moči nenachází. Jeho náhlý výskyt signalizuje vznik nebo vážnější komplikace cukrovky. Stejně ho můžeme cítit  i z dechu nemocného. Aceton se v moči může vyskytnout i v případě dlouhodobého hladovění.

Kyselý zápach

Podle některých teorií má svůj typický pach i schizofrenie . Je to tzv. "kozí pach", někdy vůně přezrálého ovoce až ocet. Pravděpodobně za to může kyselina, jejíž metabolismus způsobuje tento zápach. Cítit je hlavně z potu. Kyselý zápach může být přítomen i v dechu člověka trpícího astmatem nebo cystickou fibrózou.

Tukový, máslový a olejový zápach

Přesně takto jsou cítit problémy s játry nebo se žlučníkem. Vážné poškození se projeví nejen tělesným pachem, ale také změnou stolice a změnou i jejího zápachu. Navíc, při selhávání jater je cítit z úst sladkou vůni.

Rybí zápach

Nejtypičtější je pro onemocnění dýchacího systému. Onemocnění plic nebo průdušek. Může se vyskytovat i při poškození jater. V takovém případě je narušen rozklad cholinu, ze kterého vzniká látka vytvářející rybí pach. Vyskytovat se může i při problémech s tlustým střevem.

Tělesný pach ale mohou ovlivnit i některé potraviny. 

Česnek a cibule

Jejich aroma je cítit nejen z úst, ale také z potu či moči. Proto raději volte tepelně upravenou cibuli či česnek, pokud se chystáte do společnosti.

Červené maso

Podle některých odborníků je velký rozdíl mezi tělesným pachem masožravce a vegetariána. Pravděpodobně by ale nikdo z nás nedokázal určit na základě čichu, zda ten druhý má rád maso nebo ne.

Kari koření

Kari koření nezanechá své typické orientální aroma pouze v jídle či v kuchyni. Vylučuje se nějakou dobu po konzumaci i z našich pórů.

Chřest

Po této výživné a zdravé zelenině vás může překvapit zvláštní zápach na toaletě. Chřest obsahuje kyselinu, která po rozložení v těle způsobí, že krátký čas bude váše moč nepříjemně zapáchat. (Dále čtěte: Stop pocení! Jak se zbavit nepříjemného odéru).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vignerová má nevěrného Kolečka zpátky doma. Herečku Nesvačilovou modelka ignoruje

Styl

ADHD je diagnostikováno častěji chlapcům. Dívky jej totiž umí lépe ukrýt

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...