Kožních výrůstků se můžete zbavit sami. Když ale víte, jak na to

Kožní výrůstky nevypadají dobře
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
26. září 2019 13:19 / Shutterstock
  7   0
Objevily se vám na kůži malé výrůstky? Pravděpodobně půjde o fibromy. Nejsou zdraví nebezpečné, takže pokud nebudete chtít, nemusíte si je nutně odstraňovat. Často však působí neesteticky, a to je důvod, proč se jich většina lidí chce zbavit. Pokud to cítíte stejně, zjistěte, jak to můžete provést v pohodlí domova.

Kožní výrůstky se objevují často na krku, v podpaží nebo ramenou. Mohou se však vyskytnout prakticky kdekoliv na těle. Tvoří je kolagen a krevní cévy. Kožní výrůstky nebolí a zdravotně vás nijak neomezí, což znamená, že vám jejich odstranění od lékaře pojišťovny patrně neproplatí. Pokud jsou vaše kožní výrůstky opravdu malé a nemáte jich hodně, nebudete specialistu ani potřebovat. Zvládnete si je odstranit i sami.

Potřete si kožní výrůstky rostlinou aloe vera

Pokud máte doma rostlinu aloe vera, máte vyhráno. Rozlomte kousek květiny a vyteče vám z ní tekutina. Pokud ji doma nemáte, pořiďte si z ní gel. Namočte do něj vatovou tyčinku a potřete si s ní kožní výrůstky. Opakujte několikrát denně. Fibrom by měl sám upadnout.

Citronová šťáva

Vymačkejte si čerstvou šťávu z citronu. Namočte do ní kapesník nebo vatový tampon. Přiložte ho na kožní výrůstek a nějakou dobu ho tam přidržujte. Tento proces opakujte několikrát denně do doby, dokud fibrom sám neupadne.

Olej z čajovníku

Pořiďte si olej z čajovníku. Nakapejte několik kapek na vatový tampon a naneste ho na kůži, kde máte fibrom. Olej nesmývejte, nechte ho na daném místě uschnout. Tento proces opakujte několikrát denně, vždy ve chvíli, kdy si na to vzpomenete. Nemusíte to dělat pravidelně. Po několika dnech se kožní výrůstek vysuší a sám odpadne.  

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, která vás kožních výrůstků spolehlivě zbaví. Nalijte několik kapek na vatový tampon či kapesníček a přiložte na kůži. Pokud se vám to nechce neustále přidržovat, zalepte tampon či kapesník náplastí či obmotejte obinadlem. Zhruba po půl hodině ho sundejte. Opakujte několikrát denně, dokud kožní výrůstek sám neodpadne.

Nit

Pokud jste na některé z předchozích přípravků alergičtí či je vaše kůže nesnáší dobře, připravte si obyčejnou nit. Místo okolo kožního výrůstku řádně vydezinfikujte, udělejte kolem něj uzel a poté zalepte náplastí.

Za několik dní by vám měl sám odpadnout. Každý den si však místo raději poctivě dezinfikujte. Kromě kožních výrůstků vás může trápit i akné na zádech. Jak se ho zbavit?

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Dům a zahrada

Vyrobte si krásnou a originální dekoraci. Výroba živého obrazu není drahá ani složitá

Bydlení

Z venkovního posezení lze vykouzlit nádherné místo. Inspirujte se nápaditými dekoracemi

Zavřít reklamu