Máte neustále studené nohy? Může jít o důsledek zdravotních potíží

 Zdraví 
05. listopadu 2019 10:00 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Nepodceňujete neustále studené nohy Depositphotos
Pokud vás zebou nohy v chladném prostředí, není to nic neobvyklého. Možná máte však studené nohy, i když jste v teple. Zimu celého těla nepociťujete, ale trápí vás studené nohy. V tomto případě byste měli zbystřit, protože může jít o důsledek zdravotních potíží.

Venku už začala být zima, takže jste patrně rádi, že se můžete jít zahřát dovnitř. Problém je, že cítíte teplo, ale nohy zahřát nejdou. Máte je neustále studené. Možná jste to do nedávna považovali za normální věc, ale za studenými nohami může stát i nemoc.

Cukrovka

Cukrovka je metabolické onemocnění, které se vyznačuje zvýšenou hladinou cukru v krvi. Pokud není cukrovka léčena, nemocnému se mohou zužovat tepny, což se může projevovat právě permanentně studenými chodidly. To však není jediný příznak, který poukazuje na cukrovku. Pokud v nohách cítíte ještě píchání, pálení a brnění, raději navštivte lékaře.

Dlouhodobý stres

Stres se neprojevuje jen skrze emoce, ale i fyzickou stránku. Stres a strach může způsobit bolesti břicha, hlavy a velkou únavu. Dokonce kvůli němu můžete mít i studené nohy. Během napětí tělo pumpuje adrenalin do krevního řečiště, což způsobuje zúžení cév na končetinách.

Když má člověk strach, tělo se připravuje na obranu proti nebezpečí, které mu hrozí zvenčí. Pokud pociťujete velké napětí neustále, vaše tělo je pořád ve střehu a nohy se vám nemohou zahřát.

Nedostatečné prokrvení

Pokud se vám dostatečně nedokrvují nohy, máte neustále studené nohy. Příčinou může být nedostatečný pohyb, který zabrání prokrvení. Pokud máte sedavé zaměstnání, zkuste chodit každý den na procházky či pravidelně praktikujte nějaké cvičení.

Uvidíte, že se to po rozhýbání těla hned trochu zlepší. Další příčinou zúžení cév bývá často kouření. Když kouříte několik let, nemůžete se divit, že se vám špatně dokrvují nohy.

Porucha štítné žlázy

Porucha štítné žlázy je dvojí. První je snížená funkce a druhá zvýšená. Pocit studených nohou nastává při té první, kdy tělo produkuje menší množství hormonů, než je potřeba. Porucha štítné žlázy má vliv na krevní oběh a tělesnou teplotu. Souvisí s tím i časté nachlazení, únava či přibírání na váze. Dále čtěte: Máte vbočený palec? Cvičte s ním.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Tech

První cestovní hypersonický letoun od dob Concordu. Žádný velký fofr to ale není

Zavřít reklamu