Chcete zhubnout nebo špatně spíte? Připravte si banánový čaj, jeho účinky vás ohromí

 Zdraví 
21. listopadu 2019 13:52 / Ema Maxová
  17   0
📷
3 fotografie v galerii
Zkuste banánový čaj proti nespavosti Internet
Máte problém usnout bez ohledu na to, jak moc jste unavení? Nebo se probouzíte uprostřed noci a jen tak ležíte celé hodiny a hypnotizujete budík? Zkuste si udělat banánový čaj.

Nespavost je problém, který člověku odebírá energii, náladu a schopnost fungovat během dne. Chronická nespavost pak může přispět k vážným zdravotním problémům. Řešením může být nejen změna životního stylu, ale i banánový čaj, díky kterému se vyspíte dorůžova.

Banánový čaj proti nespavosti

Že jste o banánovém čaji nikdy neslyšeli? Nevadí. Zkuste si ho udělat. Proti nespavosti neskutečně zabírá.

Příprava čaje

  • 1 banán
  • ¼ lžičky skořice
  • voda

Nalijte přibližně 2 šálky vody do kastrůlku a nechte ji vařit. Až voda začne vřít, přidejte oloupaný banán. Nechte vařit asi 10 minut a následně odstraňte z ohně. Do takto připraveného banánového odvaru přidejte skořici a promíchejte. Hotový čaj přeceďte a popíjejte před spaním.

Skvělý i na hubnutí

Netradiční banánový čaj je jedním z nejlepších čajů na hubnutí. Pravidelné pití jednoho šálku čaje vám pomůže nejen s hubnutím a nespavostí, ale také s imunitou.

Zvyšuje imunitu

Banány jsou nejen chutné, ale hlavně velmi zdravé. Obsahují celou řadu důležitých vitaminů a živin a kladně ovlivňují trávení, zdraví srdce a celkovou imunitu.

Tento jednoduchý čaj v sobě kombinuje vitaminy a minerály ze dvou přírodních zdrojů (banánu a skořice), které vám pomohou lépe usnout. Banán obsahuje draslík, který pomáhá regulovat krevní tlak a podporuje nervový systém. Navíc obsahuje také hořčík, který pomáhá uvolnit svaly a vitamin B6, který pomáhá regulovat spánkový cyklus.

Banán ještě využijete

Banán nemusíte vyhazovat. Můžete ho nechat vychladnout a uložit do chladničky. Ráno si ho přidejte do ovesných vloček. Popřípadě jej můžete vložit do mrazničky a udělat si z něj banánovou zmrzlinu.

K nespavosti může přispívat i vysoký obsah cukru. Proto se přidává skořice, která pomáhá hladinu cukru v krvi regulovat. Pokud spojíte výhody banánu a skořice dohromady, získáte silnou, ale přírodní kombinaci, která dokáže udělat s vaším spánkem hotové zázraky. Dále čtěte: Dopřejte si kaki každý den. Pomůže vám nejen s hubnutím.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu