Může spaní v podprsence zabránit, aby prsa ztratila pružnost a poklesla?

 Zdraví 
27. září 2020 17:01 / Mirka Malá
  1   0
📷
4 fotografie v galerii
Podprsenka v noci neublíží ani neprospěje Depositphotos
Nejdříve si ujasněme jednu věc. To, zda si do postele vezmete podprsenku, je stoprocentně jen a pouze na vás. Ale je to zdravé?

Takových otázek je skutečně hodně, proto není od věci povolat nějaké odborníky, aby nám na tyto otázky dali své odpovědi.

Je vhodné spát v podprsence?

Záleží na tom! Myslíte si, že jsou podprsenky pohodlné? Pokud je vnímáte jako pohodlné, pak ano, je vhodné v nich spát. Ve skutečnosti, podle specialistky na plodnost a rady OBGYN dr. Lucky Sekhon, může spaní v podprsence snížit nepohodlí spojené s otoky prsou, ať už v důsledku hormonálních změn, překrvení během kojení nebo při pokusu o odstavení z kojení.

A další velká otázka, která vás zajímá. Může nošení podprsenky na spaní zabránit, aby prsa ztratila pružnost a poklesla?. "Zatímco některým ženám může být pohodlnější nosit podprsenku do postele, neexistuje žádný důkaz, že pokračující podpora přes noc má jakýkoli významný vliv na prsní tkáň," říká prsní chirurg Bedfordského centra Dr. Heather Richardson. "Nicméně se zdá, že genetika spolu s kojením má mnohem větší vliv na to, jak se v průběhu času mění tvar a vzhled prsou, než to, zda nosíte podprsenku či nikoli."

Nežádoucí účinky spánku v podprsence

Stejně jako neexistují žádné zásadní výhody spaní v podprsence, neexistují ani žádné závažné negativní vedlejší účinky. "Na rozdíl od různých spekulací, spaní v podprsence ve skutečnosti nezhoršuje krevní oběh, nezpůsobuje rakovinu prsu, ani nezpomaluje růst prsou," říká dr. Sekhon.

Zatímco nošení podprsenky do postele nemůže tedy vést k vážným zdravotním problémům, CEO a zakladatelka společnosti Okko Phoebe Kunitomi zdůrazňuje, že by to mohlo způsobit potenciální kožní problémy. "Spaní v podprsence může hromadit olej, pot a bakterie a vést k podráždění pokožky nebo akné," říká. Z tohoto důvodu, kdykoli nosíte podprsenku do postele, je důležité ji pravidelně prát, stejně jako tu, co nosíte přes den.

A co podprsenka ve dne?

Nyní, když víte, že spaní v podprsence nemůže významně pozitivně nebo negativně ovlivnit zdraví vašich prsou, možná vás zajímá, jestli to samé platí i pro nošení podprsenky během dne. A navzdory všemu, co jste dosud slyšely, dr. Richardson říká, že kromě kosmetických problémů není důvod si myslet, že musíte nosit podprsenku, abyste se vyhnuli vážnějším obavám o zdraví prsu.

Opět tedy jde o osobní pohodlí. To platí zejména, pokud jste živější. "U těch, kteří mají větší prsa, může nošení podprsenky pomoci při bolestech zad a šíje, nicméně někteří poukazují na to, že držení těla a to, zda někdo pokrčí rameny nebo ne, má větší vliv na bolest zad a šíje velikost a váha samotné prsní tkáně," říká Richardson. "Ať už nosíme podprsenku, nebo ne, může to způsobit, že si svá prsa více uvědomujeme a více řešíme, jak nás vnímá okolí, což se rozlévá do dalších oblastí našeho osobního postoje a pohodlí."

A nejlepší podprsenky na spaní?

Pokud vás skutečně baví spát v podprsence, hledejte rozhodně měkkou a pružnou podprsenku bez kostic. "Spánek v těsné podprsence, která vyvíjí tlak na pokožku, může způsobit narušení spánku a podráždění prsů a kůže," vysvětluje dr. Sekhon. To znamená, že většinou si vyberete některou ze sportovních podprsenek, které jinak nosíte na běhání či jógu. Dále čtěte: Chůze je zdravá a lze při ní hubnout. Podle odborníků je prospěšná jako běh nebo dokonce sprint.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu