Jak si vybělit zuby doma? Tyto metody opravdu fungují

 Zdraví 
14. května 2017 08:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Existuje několik způsobů, jak si bělit zuby doma. Shutterstock
Americký úsměv je pojem, o který usiluje většina z nás. Jak jej lze docílit, aniž byste musela zaplatit horentní sumy za bělení v soukromé ordinaci?

Existuje několik možností, jak si vybělit zuby v pohodlí domova. V některých případech nebudete mít sice zuby tak bílé, jako z ordinace, ale to je vlastně dobře. Někdy je méně totiž více a to platí i v případě bělení zubů. Nikdy byste neměla usilovat o bělejší zuby, než je bělmo vašich očí.

Bělící pasty

Aby mohla mít pasta bělící účinek, je nutné sledovat její složení. Musí totiž obsahovat větší množství peroxidu, které kvůli vyhovování určitým normám často neobsahuje. Těmto pastám se však nedá upřít, že pomáhají udržovat aktuální barvu, ovšem s vybělením o několik odstínů bohužel nepomohou.

Soda

Jedlá soda reaguje při tření o zuby se zubním kamenem, čímž ho rozpouští. Kromě bělení také neutralizuje bakterie a zlepšuje dech. Jednou týdně si proto namočte kartáček do jedlé sody a vyčistěte si chrup jako obvykle. Pokud vám příchuť není příjemná, klidně sodu smíchejte se zubní pastou. Při bělení pomocí sody buďte velmi opatrní, s kartáčkem zacházejte jemně, abyste nezničili sklovinu.

Bělící pásky

V případě bělících pásek už můžeme mluvit o velkém efektu. Na internetu lze sehnat více značek, některé fungují lépe, některé hůře. Pokud máte v okolí někoho, kdo bělící pásky používá, určitě dejte na jeho doporučení a nechte si poradit, kterou značku pereferuje. Většinou mají podobu průhledných „samolepek“, které nalepíte jak na horní, tak na spodní řadu zubů. Necháte určitou dobu působit, poté odlepíte a vypláchnete ústa vodou. U někoho je výsledek patrný už po prvním bělení.

Gel od zubaře

Jedná se nejspíš o nejbezpečnější a nejúčinnější metodu, která stále není tak nákladná, jako bělení v ordinaci. Stomatolog vám odlije otisky, na jejichž základě vytvoří plastovou zubní násadku. Současně vám prodá gel, který si aplikujete v pohodlí domova. Otisky vás sice budou stát nějakou tu korunu, ale násadky vám vydrží už navždy. Vy si do nich budete dokupovat jen gel, který už tak drahý není.

Uvědomte si, že každý máme přirozený odstín zubů trochu jiný. Někomu stačí zuby vybělit jednou za půl roku, někdo ani s gelem od zubaře nezíská americký úsměv i přesto, že si zuby bělí často. Velký vliv má kromě genetiky také životní styl.

Kouření, káva, čaj, nedostatečná zubí hygiena, to všechno má na žloutnutí zubů obrovský vliv. Než si začnete zuby bělit, zvažte, zda byste nejdříve neměli najít příčinu žloutnutí vašich zubů a pokusit se ji eliminovat.

Máte zkušenosti s domácím bělením? Co vám nejlépe funguje? A co jste naopak zkoušeli a nemělo to žádný efekt?

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte