Znáte vitamín B17? Je účinným bojovníkem proti rakovině.

 Zdraví 
15. května 2017 20:41 / Marie Popelková
  1
📷
2 fotografie v galerii
Vitamín B17 ničící rakovinu se nachází především v peckách (jádro) meruněk.  Shutterstock
Svět neustále čeká na lék proti rakovině. Podle mnoha odborníků by jím mohl být vitamín B17. 

Vitamín B 17 neboli laetril či amygdalin, je látka, kterou měl objevit v roce 1950 chemik z USA Ernest Krebs, a která „zajímá onkology na celém světě“.

Princip účinku na rakovinné buňky

Ve skutečnosti se skládá ze dvou jednotek cukru, z nichž jeden je kyanid. Možná se leknete, že kyanid může vaše tělo otrávit. Ovšem jeho malé množství ani nepocítíte, za to rakovinové buňky ano. Rakovina totiž miluje cukry a cukry v semenech meruněk a švestek jsou obklopeny kyanidem. Když rakovina začne pojídat tyto cukry, hned se otráví.

Proč funguje vitamín B17 na rakovinu

Rakovina je metabolické onemocnění, zapříčiněné nedostatkem jedné nebo více nutričních látek. Proto také funguje intravenózní léčba vitamínem C, který selektivně ničí jen rakovinové buňky a zdravé nechá být. Doktor Krebs ve své terapii Laetrilem (B17) používá například také vitamín B15 tj. kyselinu pangamovou. 

Přírodní zdroje vitamínu B17

Potočnice lékařská
Špenát
Bambusové výhonky
Výhonky vojtěšky
Výhonky čočky
Celé ořechy
Výhonky fazole mungo
Arašídy
Výhonky cizrny beraní
Jádra z jablka
Semínka z meruňkových pecek

Bezpečné užívání

Každý přírodní zdroj vitamínu B17 obsahuje jiné množství účinné látky a proto nelze stanovit univerzální dávkování. Pokud budeme uvažovat o nejdostupnějším zdroji v ČR, kterým jsou jadérka meruněk, pohybuje se množství jadérek na den od 10 do 50 ks. Tento veliký rozptyl je zapříčiněn tím, že dodavatelé dodávají tato jadérka s různým obsahem účinné látky. Tento obsah se  liší podle země původu a odrůdy meruněk. Například divoké meruňky mají obsah vitamínu B17 nejvyšší. Je samozřejmě nutné rozdělit způsob dávkování na prevenci nebo součást léčebného procesu. V rámci prevence rakoviny je lépe užívat méně (10-20 jadérek) a dlouhodobě. Pro léčbu doporučujeme zakoupit Laetril a ten užívat buď ústně nebo pomocí injekcí. U dětí je potřeba zvýšené opatrnosti. Jadérka chutnají velmi dobře a tak se může snadno dostavit předávkování a také případná otrava. Např. hořké mandle, které lze zakoupit v Německu zabijí malé dítě již při konzumaci 7-12 kusů. Již toto malé množství vyvolá u dospělého člověka silnou nevolnost.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon