BB krém zná snad každá, ale už jste slyšeli o CC, DD nebo EE krémech?

 Krása 
10. září 2017 19:15 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
S BB krémy se roztrhl pytel už před několika lety. Shutterstock
"Abecedové krémy" mají sice svůj největší boom už za sebou, pořád jsou ale u nás i ve světě velmi populární. Nejvíce slávy sklízejí BB, ale na paty jim obstojně šlapou i CC krémy.

Před pár lety začaly pulty obchodů ovládat BB krémy, které stále platí za velký hit v kosmetice. Vývoj jde však kupředu a s ním i vynalézavost laboratoří a reklamních expertů. Po chvilce se na český trh dostala další z novinek - CC krémy. V čem jsou jiné a stojí vůbec za to?

BB krémy hydratují a rozjasňují

BB krémy (beauty/blemish balm) se po velkém úspěchu v Asii staly na evropském trhu hitem v roce 2011. Obsahují složky, které pleť hydratují, UV filtr, lehké rozjasňující elementy a také kyselinu hyaluronovou a antioxidanty, které pleť regenerují. BB jsou v Evropě spíše krémy tónovací a poskytují lehčí krytí. Hodí se tak pro ženy, které potřebují pleti dodat trochu šťávy a neřeší tolik vrásky ani nedokonalosti. 

CC proti začervenání

V poslední době jsou velmi oblíbené CC krémy, jejichž název znamená color correcting nebo color control. CC krémy jsou určené především pro pleť se sklonem k začervenání a zrudnutí. Oproti BB krémům jsou zpravidla lehčí a lépe hydratují, nemají však takové krycí schopnosti. Účinky CC krémů se mírně liší v závislosti na konkrétní značce – některé jsou určené pro redukci tmavých skvrnek, drobných nedokonalostí a vrásek, jiné tyto schopnosti nemají.

DD a EE krémy bojují proti stárnutí

Koupit si dnes můžete i DD krémy (daily defence/dynamic do-all), které jsou kombinací BB a CC krémů a primárně se soustředí na boj proti stárnutí pleti. Pokud chcete mít pokožku sjednocenou a potřebujete zredukovat vrásky a černé tečky, bude tohle ten pravý krém pro vás. Nyní už se mluví o EE krémech (extra exfoliating/energy enhancing), které slibují, že vaši pleť vyčistí a dodají jí potřebnou energii.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít