Neuvěřitelné schopnosti, které mají pouze malé děti. Věděli jste o nich?

Malé děti nás neustále překvapují
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Děti 
09. září 2017 13:14 / Shutterstock
  2   0
Jsou krásné, malé, rozkošné a dokonce velmi šikovné. I když se zdá, že po celé dny jen jedí, spí a pláčou, není to tak.

Věkem neztrácíme pouze bezstarostnost nebo třeba odvahu pouštět se bezhlavě do nejrůznějších činností, ale ztrácíme i schopnosti, které jsme měli jako malé děti.

Mohou předstírat pláč

Zní to neuvěřitelně, ale miminka mohou začít plakat, i když jim vůbec nic není. Vědci zkoumali emoce miminek po dobu šesti měsíců a zjistili, že kojenci mohou plakat, smát a znovu plakat, dokud se k nim nepřiblíží jeho matka. Pláčem si prostě a jednoduše vynucují pozornost.

Mají neuvěřitelně dobrý sluch

Děti mohou také slyšet, co dospělý jedinec ani nezaregistruje. Ať už jde o přízvuk, cizí jazyk nebo jiné zvuky, děti je slyší a rozpoznávají lépe. Proto je dobré se učit cizí jazyky co nejdříve.

Jsou velice empatické

Někdy pozorujte, jak na sebe dvě malé děti reagují. Občas se navzájem pohladí po hlavě, nebo když jedno z dětí pláče, druhé se ho dotyky snaží utišit a pozorně na něj hledí. Dokonce dokážou rozpoznat emoce dospělých a ví, kdy má někdo radost a kdy naopak zažívá smutné období. Malým dětem nechybí ani empatie ani určitý druh telepatie.

Rychleji spalují a využívají kalorie díky hnědému tuku

Právě hnědý tuk je zodpovědný za to, že spalujeme tuky bez jakékoliv větší námahy kdykoliv během dne. Rovněž pomáhá produkovat teplo. V dospělosti ho již nemáme tolik jako malé děti. Díky hnědému tuku mohou děti jíst a přitom nepřibírají ani při omezeném pohybu.

Citlivě reaguji na umělecká díla

Dítě kolem devátého měsíce může reagovat na různá umělecká díla. Snažte se ukázat vašemu dítěti různé obrazy známých malířů a zjistíte, jak ho podobné obrazy dokážou zaujmout. Už v minulosti bylo dokázáno, že děti reagují na barvy a různá světla, která se nacházejí na obrazech.

Pamatují si lidi

Pokud jste s dítětem strávili delší dobu, je pravděpodobné, že si zapamatujete váš obličej. Může se to zdát nemožné, ale děti si velmi rychle vzpomenou na osobu, s níž se setkali či která se o ně starala. Je zajímavé, že tuto schopnost dokážou využít i po letech.

Plavou lépe než dospělí

Děti v prvních měsících plavou lépe než dospělí. Postrádají strach z vody a nemají žádný problém mít pod vodou otevřené oči.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Dům a zahrada

Obří dávka vitaminů v malé misce. Super zdravé potraviny lze pěstovat i v garsonce s minimálním prostorem

Bydlení

Co všechno umí inteligentní zrcadlo a jak změní váš domov

Zavřít reklamu