Jak správně pečovat o své intimní partie

 Zdraví 
08. října 2017 08:33 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dobře prováděnou hygienou předcházíte i možným onemocněním Shutterstock
Pravidelnou hygienu vyžaduje celé vaše tělo, tedy i intimní partie. Ty jsou ale mnohem citlivější a vyžadují jinou péči než zbytek vašeho těla.

Následujícími zásadami byste se měla řídit, pokud si nechcete zadělávat na zbytečné problémy.

Každodenní intimní hygiena

Je velmi důležité osvojit si základní hygienické návyky, jako je způsob a četnost mytí genitálu a způsob používání toaletního papíru po použití WC. Po použití toalety netřeba zapomínat, že správné utírání je zepředu dozadu. Od konečníku se střevní bakterie mohou velmi rychle dostat do pochvy a způsobit nepříjemnou infekci. 

Není vhodné mytí genitálií klasickým mýdlem, neboť mění pH pochvy a tím vlastně škodí. Napomáhá tak osídlení pochvy patogenními bakteriemi – tj. bakteriemi, které způsobují zánět. Genitálie je třeba mýt dvakrát denně a na to jsou nejvhodnější gely pro intimní hygienu, které mají kyselé pH a tak nenarušují kyselost vaginální sliznice a její obranyschopnost.

Samozřejmě, že existují situace, kdy je třeba umýt častěji, ale sprcha po každém použití WC není nutná. Důležité je dobré osušení, protože vlhké a zapařené prostředí je vstupní branou infekce. 

Používáte jeden ručník na celé tělo

I když to zní skutečně puntičkářsky, pokud jste náchylnější k infekcím, pak tuto radu určitě uvítáte. Po sprchování byste měly užívat jeden ručník na celé tělo a jiný speciální poté na intimní partie. Ručníky v sobě skrývají mnoho bakterií, běžným okem neviditelných. A když už se utíráte, nepřehánějte to s drhnutím. Spíše si své intimní partie jen tak lehce otřete a zbytek nechte samovolně uschnout. 

Rozhodně ANO:

  • Měňte si spodní kalhotky každý den.
  • Tanga vyměňte raději za klasické kalhotky nebo kalhotky s nohavičkou. Úzký proužek kalhotek typu tanga má totiž tendenci víc se posunovat a kromě toho, že dráždí pokožku a sliznice, přispívá k rozsevu bakterií z okolí konečníku.
  • Pořizujte si kalhotky, které se dají prát minimálně na šedesát stupňů.
  • Při menstruaci si měňte vložku nebo tampón minimálně třikrát denně. V žádném případě nenechávejte tampón na místě déle než čtyři hodiny.
  • Po vykonání velké potřeby se vždy utírejte zepředu dozadu, v opačném případě si roznášíte bakterie do okolí vagíny.
  • Samozřejmostí by mělo být umytí rukou před každým kontaktem s vašimi genitáliemi.

Rozhodně NE:

  • Nenoste příliš úzké džíny nebo kalhoty, které způsobují podráždění genitálií a mimo to mohou být příčinou i kvasinkových infekcí, protože nepřirozeně zvyšují teplotu v této oblasti.
  • Nezůstávejte zbytečně dlouho v mokrých plavkách a snažte se z nich co nejdříve převléci do suchého spodního prádla. Vlhké, teplé prostředí je ideální k šíření bakterií.
  • Kupujte si raději čistě bavlněné kalhotky, které dráždí oblast genitálií méně než kalhotky ze syntetických materiálů.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí