30 minut hormonální jógy denně vám změní život od základů

 Zdraví 
20. října 2017 17:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Hormonální jógová terapie pomáhá při stresu, únavě, ale i neplodnosti a bolestivé menstruaci. Pixabay
Svými cviky se velmi podobá klasické józe, ovšem kromě bolesti zad a zkrácených šlach vám pomůže také při problémech s otěhotněním a obecně přispívá k rovnováze hladiny ženských hormonů.

Oproti klasické józe je také mnohem dynamičtější a při problémech s neplodností se doporučuje ženám i mužům. Cvičit jí můžete začít kdykoliv a nepotřebujete předchozí zkušenosti.

Pro koho je vhodná

Hormonální jóga, neboli hormonální jógová terapie, je vhodná především pro ženy, které spojuje pokles hormonální hladiny. Je tedy vhodná především při menopauze, snížené funkci štítné žlázy, menstruačních bolestech, PMS, problémech s vaječníky, depresích, emočních výkyvech, ale právě také při problémech s neplodností.

Cviky nevyžadují žádnou předchozí zkušenost, a proto je vhodná pro kohokoliv. Zejména mladé ženy si cvičení chválí, protože často vyřeší jejich problém s otěhotněním. Dosažené výsledky jsou však přímo úměrné cvičení. Čím častěji se budete cvičení věnovat, tím lepších výsledků dosáhnete.

Jak hormonální jóga funguje

Hormonální jógová terapie celkově omlazuje organismus a přispívá k jeho revitalizaci. Skládá se z několika cviků, které nejsou složité a jsou promyšleně seřazené tak, aby byly co nejúčinnější. Sestavy jsou celkem tři. Jedna je vhodná pro ženy, druhá pro muže a třetí dokonce pro diabetiky. Jedná se o velmi dynamické cvičení, které harmonizuje hormonální systém přirozenou cestou a reaktivuje žlázy s v vnitřní sekrecí.

Jak cvičení vypadá

Cvičení se skládá ze tří speciálních technik. První z nich je Bhastrika, což je silný a dynamický břišní dech, který masíruje břišní orgány. Druhou jsou dynamické pozice, které pracují nejen s pánví, ale celkově působí na pohybový aparát. Poslední a velmi důležitou technikou je tibetská technika vedení energie, což je mentální technika, která soustředěním pozornosti do žláz s vnitřní sekrecí podporuje celkový účinek cvičení.

Jak pomáhá při neplodnosti

Pokud budete cvičit denně, velmi rychle se zvýší hladina estrogenu ve vašem těle, ovulace se stane pravidelnou a odstraní se veškeré symptomy, které souvisí právě s nízkou hladinou estrogenu v těle. Dochází ale také k zlepšení celkové psychiky, která také může negativně ovlivňovat otěhotnění. Díky cvičení se ženám navrací chybějící menstruace a zpravidelňuje a zkracuje se cyklus i ženám s delším či nepravidelným cyklem.

Kromě harmonizace hormonální hladiny však terapie pomáhá i s přípravou dělohy a zvyšuje pravděpodobnost uhnízdění oplodněného vajíčka. Pomáhá proto ženám, které se snaží otěhotnět jak přirozeně, tak i těm, které podstupují umělé oplodnění.

Lék na mužskoku neplodnost

Tato terapie však může zlepšit plodnost i u mužů. Zvyšuje totiž nejen libido a kvalitu intimního života, ale především má vliv na zkvalitnění spermií.

Dále může pomoci i při:

  • polycystických vaječnících
  • cystách na vaječnících
  • inkontinenci
  • osteoporóze
  • syndromu karpálního tunelu
  • nízkém libidu
  • nespavosti
  • depresi
  • stresu

Mnoho žen uvádí, že již po měsíci každodenního cvičení se jejich problémy zlepšily, nebo dokonce vymizely. Tato metoda má na svědomí již desítky spokojených žen, které díky ní dokázaly po neúspěšných pokusech otěhotnět.

Bojovat s neplodností můžete i jiným způsobem - odhalit její příčinu. Může za ní například i horká vana. Pokud si ji nedokážete odepřít, zjistěte, jak vám může ubližovat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu