Smíchejte citronovou šťávu s tímto práškem. Vznikne neuvěřitelně zdravý nápoj

Zkuste nápoj, který očistí vaše tělo
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
20. listopadu 2017 10:08 / Shutterstock
  0   0
Víte, co se stane, když se spojí citron s kurkumovým práškem? Vznikne léčivý nápoj, který poskytne tělu velmi účinné antioxidanty a zároveň má protizánětlivé a antiseptické výhody.

Každý už zná přínos citronové vody pro lidské zdraví. Citron je bohatý na vitamin C a má silné antioxidační vlastnosti, které pomáhají v boji proti volným radikálům, detoxikaci těla a zabraňují předčasnému stárnutí.

Kurkuma je koření, které existuje již po celá staletí. Bylo a stále je používáno jako indické kulinářské koření, které má léčebné účinky. Smícháním tohoto koření a citrónové vody si můžete očistit játra, pomáhá zvyšovat produkci žluči, která pomáhá při prevenci trávení a zácpy. Klidně můžete sáhnout i po špetce skořice, abyste tím zvýšili chuť nápoje a zároveň regulovali hladinu cukru v krvi.

Tento nápoj má velmi silné protizánětlivé vlastnosti, je účinný v boji proti bolestem způsobenými záněty kloubů, ale i takovým zdravotním problémům jako je dna a revmatoidní artritida. Nápoj je prospěšný i vaší postavě. Po jeho vypití budete mít pocit sytosti, což je skvělé pro ty, kteří si hlídají štíhlou linii. O nápoji z kurkumy, který pročistí plíce kuřáku, jsme psali zde.

Nápoj se silnými antimikrobiálními vlastnostmi rovněž přispívá k posílení imunitního systému, stimuluje trávení a zároveň zabraňuje vzniku nachlazení a přetrvávajícího kašle. Očišťuje tělo od škodlivých toxinů a pomáhá bojovat proti mozkovým poruchám jako je Alzheimerova choroba a demence v důsledku jeho protizánětlivých vlastností.

Co budeme potřebovat?

  • 1/4 lžičky kurkumového prášku
  • 1 šálek teplé vody (může být i mléko)
  • Šťáva z citronu
  • 1 lžička medu

Nejprve ohřejte vodu a následně přidejte med, kurkumu a citrónovou šťávu. Dobře promíchejte, prášek z kurkumy by měl klesnout na dno. Vypijte nápoj ještě teplý. Můžete přidat špetku skořice.

📷
2
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Tempeh pro chuť i pevné zdraví
Jak působí káva na naše játra? Budete překvapeni
Hroznový cukr jako lepší varianta pro naše zdraví? Podívejte se na fakta
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás u našich východních sousedů?

Zprávy

TV Barrandov porušila zákon, tvrdí vysílací rada

Bydlení

Chcete mít krásné a přitom ekologické nádobí? Vsaďte na palmové listy!

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn