Vlnité vlasy nejsou prokletím, pokud o ně správně pečujete

 Krása 
16. března 2018 11:21 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vlnité vlasy jsou darem, pokud se o ně umíte starat Pixabay
Mnoho žen si své vlnité vlasy raději denně žehlí, protože o ně neumí pečovat. Základem je přitom správné umytí a sušení bez fénu. Účes krásně zvlní i pravidelné promačkávání vlhkých vlasů.

Pokud jste majitelka vlnitých vlasů, gratulujeme. Jestli ale máte pocit, že vaše vlasy jsou vlnité tak nějak divně, možná nedodržujete pár důležitých zásad.

Vlnité vlasy mají hrubou strukturu a jsou sušší než vlasy rovné. Mnoho žen s vlnitými vlasy si je raději žehlí, protože jsou náročné na úpravu a styling. Základem péče však je nejít proti přirozenosti vlasů. Takže ženy, nežehlit! 

Každodenní žehlení a rovnání vlasů nenávratně poškozuje jejich strukturu. Podpořte své vlny a nebojujte proti nim. Správnou a pravidelnou péčí můžete i u problematických vln dosáhnout lesklých, zdravých vlasů bez známek krepatění.

Netřít, ale zabalit

Vlnité vlasy stačí umývat jednou až dvakrát týdně kosmetikou přímo pro ně určenou. Mokré vlasy netřete ručníkem, jen si je na chvilku do něj zabalte, aby vytáhl co nejvíc vlhkosti.

Poté je potřeba vlasy opatrně rozčesat hřebenem se širokými zuby nebo pouze prsty. Velmi důležité je potom vyhnout se fénu a nechat je volně uschnout. Pokud to není z časových důvodů možné, můžete si pomoci difuzérem.

Fénovat zastudena

Ale pozor, nekružte jím po povrchu hlavy. Stačí vzít pramen, přitlačit ho difuzérem k hlavě a proudem studenějšího vzduchu zkusit zafixovat. Vysoké teploty při fénování nadměrně vlasy vysušují a podporují krepatost.

Při schnutí si vlasy čas od času rukou promačkejte, abyste podpořila zvlnění. V žádném případě však není žádoucí účes rozčesávat. Na hřeben zapomeňte až do dalšího mytí.

Pozor na spaní

Pokud se vám podařilo vlasy bez fénování usušit, jistě je máte krásně vlnité. Takový účes už můžete bez obav zafixovat kadeřnickými přípravky pro vlny. Je jich na trhu spousta. 

A tajný tip nakonec: jestli máte pocit, že vaše vlny jsou krásné jen jeden den a nepřežijí spánek na polštáři, zkuste je nadzvednout a vyspat se s nimi rozloženými kolem hlavy. Zachováte si tak objem účesu i vlny samotné.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Trampolína na zahradě představuje stejné riziko jako nestřežený bazén. Nepouštějte děti z dohledu

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu