U jemných vlasů je důležité zvolit správný střih. Perfektní účes pak vykouzlíte raz dva

 Krása 
19. listopadu 2019 10:00 / Marie Popelková
  1
📷
7 fotografií v galerii
I z jemných vlasů lze vykouzlit krásné účesy Depositphotos
Ženy, které mají jemné vlasy, obvykle stráví mnoho času před zrcadlem ve snaze dodat své kštici objem. Musejí si často své vlasy umývat a vykouzlit objemný účes, který po chvíli nezplihne, je takřka nemožné. Foukání přes velký kulatý kartáč dá zabrat a výsledek nemusí být vždy podle představ. Přesto existuje řešení, a to v podobě vhodného účesu.

Správný účes je pro ženy s jemnými vlasy doslova klíčový, shodují se odborníci. Vhodný střih totiž vlasům dodá objem i bez zdlouhavých procedur. Ženy s jemnými vlasy se pak mohou naučit ještě pár jednoduchých fíglů, které jim k vytvoření plného bohatého účesu velmi pomohou.

Může za to genetika

Tloušťka vlasu je dána geneticky, takže lidé si zrátka musejí na své vlasy zvyknout a naučit se s nimi zacházet. Je pravdou, že práce s jemnými vlasy je náročná. Bývají často bez lesku a připláclé k hlavě. Průměr jemných vlasů tvoří asi pouhou pětinu průměru běžných vlasů. Není ale nutné házet flintu do žita. I s jemnými vlasy můžete udělat velkou parádu. Základem je zvolit vhodný účes.

Správný střih

Jemné vlasy potřebují tupý sestřih vlasů, aby vypadaly silnější. Je lepší stříhat vlasy na stejnou délku než volit postupný střih. Pravidelné zastřihávání je nutné, aby se předešlo roztřepeným konečkům. Krepaté a rozlítané konce vlasů jen prohlubují vzhled nedostatečného objemu.

Obecně lze říci, že kratší nebo středně dlouhé účesy jsou pro jemné vlasy vhodnější než dlouhé vlasy, protože kratším vlasům je jednodušší dodat pohyb. Krátký (pixie) sestřih například přidá vlasům objem už jen díky svému střihu. Pokud i přesto toužíte po dlouhých vlasech, měly byste zvážit vrstvený sestřih vlasů. Pak můžete vlasy vyfoukat a přitom kartáčovat kulatým kartáčem směrem ven. Tak získáte dojem pohybu a přidaného objemu.

Kouzlo s pěšinkou

Majitelky jemných vlasů by se měly naučit nosit pěšinku na straně a každý den stranu střídat. I taková maličkost může vašim vlasům dodat trochu objemu navíc. Vlasové kořínky totiž budou díky změnám strany vzpřímenější a vlasy budou vypadat plnější a pohyblivější.

I barva vlasů hraje roli

Barva může díky hře světlejších a tmavších pramínků přidat jemným vlasům dojem většího objemu. Kúry pro barvené vlasy mohou také přispět k jemnému nadzdvihnutí a posílení vlasů. Tato kombinace skutečného posílení vlasů a optické iluze se vytvoří nejlépe při použití hnědých a blond odstínů.

Nezapomeňte na důkladné vymytí přípravků

Dnes není žádný problém sehnat speciální přípravky, které vašim vlasům dodají objem a lesk. Zvolit můžete šampony pro objem, spreje pro objem, pěnu, pudr či sprej pro vyfoukání vlasů. Ať už zvolíte jakýkoliv přípravek, musíte si dát pozor na jednu věc. Při mytí musíte vždy pořádně vypláchnout všechen šampon a stylingové produkty. Jinak by zbytky těchto přípravků mohly vaše vlasy zatížit, což by bylo kontraproduktivní. Po umytí vlasů naneste balzám jen na konce vlasů (pod linii ucha), aby vlasy nepůsobily příliš těžce.

Pozornost věnujte také výběru hřebenů a kartáčů. I tyto pomocníky totiž můžete použít k natupírování vlasů. Natupírované vlasy vypadají plnější. Když použijete kartáč ke zvednutí kořínků již při foukání vlasů, dodáte vlasům pohyb. Můžete také použít žehličku na vlasy, kulmu, difuzér nebo natáčky, abyste vlasy natočily. Nezapomeňte při foukání vlasů foukat proti směru přirozeného růstu vlasů, abyste tak vlasům přidaly objem.

Dodejte tělu minerály

Jemné vlasy neproměníte v pevnou a silnou hřívu, ale můžete je alespoň trochu posíĺit pomocí vhodných látek, které dodáte svému tělu. Pomohou vám v tom doplňky stravy s obsahem selenu, křemíku, hořčíku, zinku, vápníku, methioninu a želatiny. Všechny tyto látky podporují lesk vlasů, sílu jejich kořínků a růst dalších vlasů.

Minerální přípravky lze zakoupit samostatně, ale zároveň je možné pořídit je i ve speciálních přípravcích zaměřených přímo na péči o vlasy. Tyto přípravky se postarají nejen o zlepšení kvality vlasů, ale zároveň i nehtů. Aby jejich účinek na vlasech byl skutečně viditelný, je třeba je užívat minimálně po dobu tří až čtyř měsíců. O tom, jak si poradit se suchými a polámanými vlasy, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Pozor na falešné seznamky. Vydělávat na konverzaci s neexistujícími lidmi není přímo nezákonné

Tech

Sonda Mars Express je ve vesmíru už 19 let. Teď má ale problémy kvůli Windows 98

Zavřít reklamu