Správně zvolený odstín rtěnky dokáže z každé ženy udělat bohyni. Podle čeho ji vybírat?

Rtěnka dokonale podtrhává ženskou krásu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
27. března 2018 15:19 / Pexels
  0   0
Nanést si na rty správný odstín rtěnky znamená okamžitý úspěch a velmi jednoduchou a krátkou cestu k dokonalé kráse. Ovšem divila byste se, jak naopak špatně vybraná barva dokáže vaše klady zastínit a podtrhnout vaše chyby, kterých by si jinak nikdo ani nevšiml.

Nutné je si uvědomit, že každá barva není pro všechny. Snad až na červenou, která sluší opravdu každému. Záleží ovšem také na příležitosti, pro kterou si rtěnku kupujete. Proto pokud vidíte na ulici ženu, která má krásnou rtěnku, než si ji koupíte, zhodnoťte, jestli by pro vás byla vůbec vhodná.

Typ pleti a barva očí

Při výběru rtěnky je nejdůležitější brát v úvahu odstín vaší pleti – tedy zda jste světlý či tmavý typ. Světlému typu sluší broskvový odstín, lehce růžová nebo korálová barva. Naopak tmavším typům sluší i tmavší odstíny rtěnky. Pokud se řadíte do této kategorie, vyzkoušejte švestkovou, čokoládovou nebo třešňově červenou. Dobře bude vypadat i vínová nebo temně rudá.

Velikost a tvar rtů

Ovšem také celkový vzhled vašich rtů je při výběru rtěnky důležitý. Máte-li plné rty, volte matové rtěnky. Jste-li majitelkou tenkých rtů, nebojte se jít do světlých barev v kombinaci s konturovací tužkou. Velkým plným rtům sluší téměř cokoliv, proto si můžete dovolit i tmavé odstíny, které jinak rty opticky zužují. Přečtěte si také náš článek, který o ženách prozrazuje mnohé - právě dle tvaru rtů.

Pro přirozenost

Chcete-li vypadat i s namalovanými rty co nejvíce přirozeně a ani moc netoužíte po tom, aby si někdo vaší rtěnky všiml na první pohled, odpíchněte se od přirozené barvy vašich rtů. Vyberte si takovou rtěnku, která bude jen o odstín nebo dva tmavší, než je vaše skutečná barva. Pokud zvolíte rtěnku bez odlesku a s dlouhotrvajícím efektem, nikdo si ani nemusí všimnout, že ji máte.

Na příležitosti záleží

Mít jen jednu rtěnku je velká chyba. To, jakou barvu si na rty nanesete, by totiž mělo korespondovat i s příležitostí, pro jakou ji chcete použít. Pro denní a neformální příležitosti volte rtěnku, která je maximálně o dva odstíny tmavší než vaše přirozená barva rtů. Naopak pro večírky, divadla a večerní společenské události si klidně můžete dovolit rtěnku výraznější.

Pozor na zuby

Máte-li zuby bílé jako sníh, můžete si dovolit i světlejší odstíny, jako například jemně růžovou či oranžovou. Pokud to však s bělostí vašich zubů není nejlepší, raději zvolte tmavší odstín, který opticky zuby trochu vybělí. Vhodná je tělová barva nebo tmavě červená.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Dům a zahrada

Pro bohatou úrodu okurek přidejte do zálivky obyčejný cukr

Bydlení

Nápady, jak vybavit dětský pokoj malému školákovi předtím, než začne nový školní rok

Zavřít reklamu