Dostaňte do dětí vitaminy. Prozradíme jak

Malí pomocníci dostanou za práci vitamínovou odměnu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Děti 
24. března 2018 12:38 / Shutterstock
  0   0
Výroba smoothie je jednoduchá a můžou při ní asistovat i malé děti. Naučí se tak pomáhat mamince v kuchyni a ještě se napijí zdravého nápoje, který jim dodá potřebné vitamíny.

Nechtějí vám děti jíst ovoce a zeleninu a dávají přednost sladkostem? Máme jednoduchý trik, jak do ratolestí propašujete potřebnou dávku vitamínů a ani si toho nevšimnou. Naučte je dělat smoothie. Že si nejste jistí, co to je? Prostě umixujete ovoce, zeleninu, případně oříšky nebo semínka. Je možné ho zjemnit přidáním mléka nebo jogurtu.

Využijete i slupku

Připravovat suroviny do smoothie mixéru, který se dá sehnat už od 500 korun v každém elektru, můžete spolu s dětmi. Vždyť i tříleté dítě dokáže oloupat banán. Do smoothie se využívají celé plody, tedy ovoce i zelenina včetně slupky. Tím dosáhneme vyšší koncentrace balastních látek v ní obsažených a získáme i další nálož vitamínů a minerálů.

Zlepšuje stravovací návyky

Mixováním se stává ovoce či zelenina často lépe stravitelná a tělo dokáže obsažené láky lépe využít. Jedna americká studie dokonce prokázala, že u malých dětí může podávání mixovaného ovoce a zeleniny značně zlepšit stravovací návyky. Děti tak prostě spapají více toho zdravého, než by za standardních okolností byly ochotné vůbec připustit. Smoothie může být i nenápadným pašerákem. 

Přidejte i brokolici

Nejen na svých dětech zkuste, že přidáte-li do mixu oblíbených zeleninových druhů třeba i kus nenáviděné brokolice nebo zelí, nikdo nic nepozná a vitamíny přesto bezpečně najdou svůj cíl. Jestli se vám to pořád zdá složité, tak vězte, že na základní smoothie stačí oloupat banán, pomeranč a jablko a bez doslazování umixovat s vodou. 

Chuť doladíte třeba populárními chia semínky, anebo můžete zkusit i mák. Jak je prospěšný zvláště pro ženy, píšeme zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Dům a zahrada

Obří dávka vitaminů v malé misce. Super zdravé potraviny lze pěstovat i v garsonce s minimálním prostorem

Bydlení

Co všechno umí inteligentní zrcadlo a jak změní váš domov

Zavřít reklamu